Rusza Opolski Bank Talentów!

Bank Talentów to program adresowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży pochodzącej z województwa opolskiego oraz osób zainteresowanych promocją i rozwijaniem własnej działalności artystycznej. Młodzi ludzie już mogą się zgłaszać do tego programu. Czas na zgłoszenia mija 1 września.

Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art, a pomysłodawcą jej prezes, wiolonczelista Jakub Dubik (połowa duetu Cello Brothers). Program jest dofinansowany z budżetu województwa opolskiego. Jak mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, zarząd regionu ma nadzieję, że Opolski Bank Talentów pozwoli wyłuskać tych, którzy dziś u siebie – w swoich gminach, ogniskach czy szkołach muzycznych – szlifują swoje talenty. – A program pozwoli im na spotkanie ciekawych ludzi i doskonalenie swoich umiejętności wspólnie z nimi, w różnych dziedzinach – dodaje.

Kuba Dubik podkreśla, że Bank Talentów to program pionierski. – Jego celem jest wspieranie najbardziej utalentowanych młodych muzyków przez zapewnienie im możliwości doskonalenia warsztatu zawodowego oraz budowanie kluczowych umiejętności w zakresie świadomej komunikacji, planowania rozwoju i promocji – opowiada. Uczestnicy programu (40 osób) zostaną wybrani przez jury złożone z wykładowców programu. Już można aplikować  – na stronie  www.banktalentow.com jest zakładka „Aplikuj”, gdzie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. – Należy także dołączyć nagranie, na którym kandydat pokaże, w jakim miejscu swojego rozwoju artystycznego się znajduje – mówi Kuba Dubik. Fundacja czeka na zgłoszenia do 1 września. W tym roku mogą się zgłaszać młodzi pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści i akordeoniści.

Aplikować do programu można tutaj .

Jakub Dubik podkreśla, że udział w programie jest całkowicie darmowy, by dać równe szanse wszystkim młodym, zdolnym muzykom.

Edycja opolska Banku Talentów planowana jest na wrzesień, a partnerami wydarzenia będą m.in. Filharmonia im. J. Elsnera w Opolu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Opolu. Na 16 września planowany jest koncert podsumowujący tę pierwszą edycję. – Zagra orkiestra symfoniczna, złożona ze stypendystów, więc będzie to niekonwencjonalny skład orkiestry – z udziałem fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. A w programie znajdzie się polska muzyka filmowa – zapowiada Jakub Dubik.

Pedagodzy oraz wykładowcy, którzy będą prowadzić zajęcia, to artyści związani z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz znani powszechnie eksperci oraz dziennikarze radiowi czy telewizyjni.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Master Art mająca na koncie organizacje ogólnopolskiego programu e-Bank Talentów w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura w Sieci”.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym programu jest Jakub Dubik, należący do grona najzdolniejszych wiolonczelistów młodej generacji w Polsce. Program został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Samorządu Województwa Opolskiego, BMW Sikora, Powiatu Krapkowickiego, ZAIKS.

Jakub Dubik o Opolskim Banku Talentów:

 

Partnerzy: Fundacja PZU, Samorząd Województwa Opolskiego, BMW Sikora, ZAIKS, Yamaha Music Polska, Larsen Strings Danmark.

Strona Fundacji: www.banktalentow.com

Facebook fundacji: @fundacjabanktalentow

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy