Stypendia i nagrody edukacyjne marszałka

Informujemy, że w związku z pandemią koronawirusa (COVID-19) wstrzymane zostają w br.:

– Stypendia doktoranckie Marszałka Województwa Opolskiego;

– Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego dla uczniów/ słuchaczy/ studentów;

– Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Profesor Opoliensis”;

W przyszłym roku, po zatwierdzeniu budżetu, ww. stypendia i nagroda zostaną wznowione.

W tym roku, można jednak będzie ubiegać się o Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny,  przyznawaną uczniom za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 – w kategorii „wiedza” do 30 nagród oraz do 30 nagród w kategorii „sztuka”. Nagroda Prymus Opolszczyzny za rok 2019/20, jest nagrodą finansową (w kwocie do 2.500 zł), wypłacaną jednorazowo, skierowaną do osób uczących się na terenie województwa opolskiego.

Nowy regulamin dostępny będzie niebawem na stronie www.opolskie.pl w zakładce Region/edukacja. Nabór wniosków do ww. nagrody rozpocznie się po wakacjach. O dokładnym terminie będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej oraz profilu na fb:  UMWO Departament Edukacji i Rynku Pracy. Można też dzwonić pod nr tel. 77 54 16 835/841.

W bieżącym roku, przystępujemy również do realizacji kolejnej edycji stypendiów w ramach projektu „Wspieramy Najlepszych III” – szczegóły naboru poznacie Państwo po wakacjach, zapraszamy do śledzenia ww. stron lub o kontakt telefoniczny pod nr. tel. 77 54 16 830/831.

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji będą przyznawane zgodnie z przygotowywanym, nowym regulaminem, również po wakacjach – szczegóły uzyskacie Państwo pod nr tel. 77 54 16 831.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy