Kolejny raz zabrzmi muzyka wśród azalii

„Wielka sława to żart” to koncert na finał XXXV festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego na zamku w Mosznej. Otworzy go natomiast już jutro koncert saksofonowy.

Koncert gwiazd, w trakcie którego usłyszymy najpiękniejsze utwory muzyki wokalnej i klasyczno – musicalowej, zwieńczy tegoroczny festiwal na zamku w Mosznej. Tego popołudnia melomani zostaną zaproszeni w muzyczną podróż, która zapewni sentymentalny nastrój. Gwiazdą wieczoru będzie Olga Bończyk.

 

Od Bacha po Jeremiego Przyborę

Przed melomanami cztery muzyczne wieczory. Niewątpliwym urokiem tego muzycznego święta jest otoczenie wspaniałego zamku z jego bogactwem architektury, wspaniałymi ogrodami. – Z każdym rokiem staramy się zaskakiwać publiczność i poszerzać zakres festiwalu o kolejne dziedziny – tak, by słuchacze mieli możliwość odbioru sztuki na wielu płaszczyznach. Tak jak każda dziedzina w życiu, festiwal również ewoluuje. W tym roku oprócz wprowadzonych zmian w doborze artystów po raz drugi zaprosiłam świat filmowy do współpracy. Podczas jednego z koncertów usłyszymy Olgę Bończyk, wybitną aktorkę, piosenkarkę, autorkę tekstów, która niebywale subtelnie przeniesie nas w swój muzyczny świat – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Barbara Hortyńska.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła cieszy się z tego, że festiwal ma już swoją historię – Nadal jest siła w organizatorach, aby przygotować takie wydarzenie artystyczne. Za każdym razem jest to inny festiwal, a zawdzięczamy to organizatorom. To jedno z wielu artystycznych przedsięwzięć, które dzieją  w maju w naszym województwie. Ten czas obfituje w koncerty i znaczące wydarzenia. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy dostrzegą coś dla siebie – mówi marszałek.

 

Saksofon, akordeon i skrzypce

Festiwal w tym roku to również dwa recitale mistrzowskie. Pierwszy już 26 kwietnia, a jedyny profesor w kraju z dziedziny saksofonu Andrzej Rzymkowski. Wybitny muzyk koncertujący w kraju i za granicą, juror konkursów międzynarodowych, niebywale innowacyjny i dążący w swych ambicjach do rozwoju muzycznego tego instrumentu oraz jego możliwości. Niespodzianką tego wieczoru będzie prawykonanie utworu skomponowanego przez krakowskiego kompozytora Michała Pawełka, który będzie również obecny podczas tego wykonania. Nietypowym rozwiązaniem zastosowanym podczas recitalu będzie zaś akompaniament z taśmy, jak również ścisła współpraca realizatora dźwiękowego podczas trwania koncertu, który będzie współtworzył dzieło. Drugim recitalem mistrzowskim jest koncert duetu skrzypcowego Jakuba i Krzysztofa Jakowiczów. To sentymentalna podróż w świat Vivaldiego, Telemanna, Wieniawskiego na najlepszym poziomie wirtuozerii ojca i syna. Wykonania tego duetu są uznawane za jedne z najlepszych w świecie muzycznym. Obaj słyną z wyjątkowej wrażliwości, a wzajemne zrozumienie powoduje, że wspólne koncerty odbieramy jako jedność. Koncert finałowy to przeboje muzyki musicalowej i klasycznej operetki w najlepszym wykonaniu z głosem Anny Noworzyn i Witolda Matulki , przeplatany najpiękniejszymi piosenkami z repertuaru Olgi Bończyk przy akompaniamencie Barbary Hortyńskiej.

Szczegóły na stronie https://moszna-zamek.pl/aktualnosci/muzyczne-swieto-kwitnacych-azalii/muzyczne-swieto-kwitnacych-azalii/

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy