Dzień Energetyka w Elektrowni Opole

Dnia 2 września w Elektrowni Opole odbyły się uroczyste obchody Dnia Energetyka, które zorganizował koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Oddział Elektrowni Opole.

Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod obeliskiem z tablicą upamiętniającą patrona energetyków św. Maksymiliana Marię Kolbego, który znajduje się na terenie Elektrowni Opole. Później, w sali stołówki zakładowej, rozpoczęła się uroczysta akademia. W imieniu władz samorządowych regionu życzenia energetykom złożył Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. Podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest praca energetyków oraz ile dla regionu znaczy Elektrownia Opole. – Znajdujemy się w sercu naszego regionu. Jak serce tłoczy krew w organizmie, tak Elektrownia Opole wytwarza energię, która tłoczona do sieci energetycznej pozwala rozwijać się gospodarce naszego województwa – mówił.

Podczas uroczystości przedstawiono również postępy prac przy budowie bloków 5 i 6 oraz wręczono medale i wyróżnienia pracownikom za wieloletnią pracę oraz za zasługi dla energetyki. Całe wydarzenie swoim koncertem uświetnił zespół Soul City.
ŁJ

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy