Działka inwestycyjna w Krapkowicach „Gruntem na medal”

 

6,5-hektarowa działka inwestycyjna z Krapkowic otrzymała dziś tytuł „Grunt na medal”. Nagrodę wręczono w Warszawie. Władze Krapkowic mają nadzieję, że dzięki temu wkrótce znajdzie się inwestor zainteresowany tą lokalizacją i uda się lepiej wypromować inne grunty w gminie.
Krapkowicki „Grunt na medal” jest w pełni uzbrojony; objęty planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje możliwość prowadzenia szerokiego wachlarza usług produkcyjnych, handlowych, składowych czy magazynowych, a dodatkowo – jest bardzo atrakcyjnie położony.
– Z drogą wojewódzką powiązany jest dwiema drogami gminnymi. Tuż obok jest droga krajowa nr 45, a do węzła autostradowego Dąbrówka Górna na autostradzie A4 z wyróżnionej działki jedzie się 5 minut” – wylicza burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. I dodaje: – Mam nadzieję, że dzięki tej nagrodzie wkrótce znajdziemy inwestora, który zechce się tam ulokować. Mógłby to być zakład produkcyjny czy firma z branży logistycznej, dla której nasza gmina ma bardzo atrakcyjną ofertę.
Burmistrz Krapkowic dodał, że wręczoną dziś w hotelu Polonia Palace w Warszawie nagrodę odbiera nie tylko jako wyróżnienie dla tej konkretnej działki, ale też jako docenienie działań gminy zmierzających do zainteresowania wszystkimi jej terenami inwestycyjnymi w ostatnich latach. – Liczę, że to wyróżnienie pozwoli lepiej wypromować wszystkie nasze tereny inwestycyjne” – zaznacza.

Ogólnopolski Konkursu „Grunt na medal” organizowany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) we współpracy z marszałkami województw i regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Odbywa się co dwa lata od 2005 r. Tegoroczna edycja jest już siódmą. W każdej wyłanianych jest 16 zwycięzców – po jednym w każdym województwie. Celem konkursu jest promowanie terenów kompleksowo przygotowanych pod inwestycje produkcyjne. Korzyści dla gmin, które biorą udział w rywalizacji, to m.in. zwiększenie szansy na pozyskanie zagranicznego inwestora dzięki preferencyjnemu wskazywaniu zwycięskich terenów przez PAIiIZ i urzędy marszałkowskie w rozmowach z inwestorami oraz promocja zwycięskich terenów na forum międzynarodowym.

W tym roku w całym kraju w konkursie wzięły udział 142 gminy, które nadesłały 179 ofert. Z Opolszczyzny o nagrodę ubiegało się 8 samorządów. – Poziom był bardzo wyrównany, o wyborze najlepszej działki decydowały drobiazgi” – tłumaczy Piotr Regeńczuk z podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. I dodaje: – Działka w Krapkowicach ma m.in. bardzo dobry dojazd i jest uzbrojona. Poza tym przedstawiciel gminy przygotował świetną, merytoryczną prezentację i dobrze zaprezentował nieruchomość podczas wizyty terenowej.
Zdaniem ekspertów opolskiego COI tytuł „Grunt na medal” często pomagał w minionych latach w znalezieniu inwestora. – W Skarbimierzu, który w przeszłości otrzymał taki tytuł, zainwestowały już m.in. Mondelez, Johnson Controls, Donaldson, Wipak, czy Aquila – przypomina Piotr Regeńczuk. – W Gogolinie nagrodzoną działkę kupiła i zbudowała na niej zakład firma Sentrex, a w Strzelcach Opolskich – Coroplast. W Opolu wyróżnione tereny też doczekały się inwestycji: działkę na Metalchemie wybrała firma HFG, a teren przy ul. Wschodniej – Kamex.
KK-OCRG

Nasze serwisy