„Piękna Wieś Opolska 2019” – konkurs z nową kategorią

Już od 21 lat opolskie wsie walczą o tytuł najpiękniejszej. Tak będzie i w tym roku – zarząd województwa opolskiego właśnie ogłosił kolejną edycję konkursu i wprowadził do niego nową kategorię – kandydata do Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 czerwca.

Ogłaszając konkurs, zarząd województwa promuje  najlepsze  wzory działania na obszarach wiejskich, zwiększa zaangażowanie mieszkańców wsi w poprawę jakości życia, poprzez realizację wielu inicjatyw dotyczących rozwoju ich lokalnych społeczności.

– Konkurs ma inspirować do działania innych, pokazywać ciekawe pomysły iż zachęcać do zdrowej rywalizacji – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

W efekcie realizowanego od 21 lat konkursu na opolskich wsiach znacznie wzrosła liczba przedsięwzięć inwestycyjnych –  od elementów małej architektury do znaczących projektów dotyczących obiektów użyteczności publicznej. Społeczności lokalne były także inicjatorami wielu działań społeczno-kulturowych promujących wieś, gminę i województwo.

W tym roku w konkursie – obok tradycyjnych kategorii „najpiękniejsza wieś” i „najlepszy projekt odnowy wsi” zarząd wprowadził kategorie trzecią. To  „kandydat do Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi 2020”. – Laureat tej kategorii będzie miał pierwszeństwo do zgłoszenia go do konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi, którego organizatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE – informuje Stanisław Rakoczy, członek zarządu województwa.

Do 7 czerwca można przesyłać zgłoszenia do konkursu, w lipcu i sierpniu komisja konkursowa przeprowadzi wizje lokalne  zgłoszeń, a wyniki poznamy podczas tegorocznych dożynek wojewódzkich, zaplanowanych na 8 września w Lewinie Brzeskim.

Wszystkie informacje, wraz z formularzami zgłoszeń, dostępne są na stronie http://www.odnowawsi.eu/serwis/index.php?id=318&idd=385

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy