Innowacje, przemysł, nowoczesne technologie – Opolskie na targach w Hanowerze

W dniach od 25 do 29 kwietnia 2016 r. województwo opolskie prezentowało się na Międzynarodowych Targach Branżowych z zakresu technologii, innowacji i najnowocześniejszych rozwiązań przemysłowych Hannover Messe 2016.

Hannover Messe to jedne z najważniejszych i największych targów na świecie, koncentrujących się na obszarach kluczowych dla produkcji przemysłowej, przede wszystkim na technologiach oraz przełomowych innowacjach, sprzyjających poprawie efektywności gospodarczej. Targi Hannover Messe są platformą bezpośredniego kontaktu przedstawicieli rożnych branż, a także świata biznesu, nauki i polityki. Na targach swój potencjał prezentowało 5200 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata. Liczba odwiedzających szacowana jest na ponad 250 tysięcy.

Województwo opolskie w ramach stoiska wystawienniczego prezentowało ofertę naukową oraz gospodarczą wraz z miastem Opole, Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu oraz Politechniką Opolską. W targach wzięła udział także opolska firma Bluesoft STC Sp. z o.o. Multimedialne stoisko województwa opolskiego na targach Hannover Messe powstało dzięki współpracy z niemieckim regionem partnerskim, Nadrenią-Palatynatem, który udostępnił powierzchnię wystawienniczą w ramach własnego stoiska targowego, mieszczącego się w obszarze targów specjalistycznych Research & Technology – badania, rozwój i transfer technologii.
Na stoisku promocyjnym zorganizowanym przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji delegacja z Opolszczyzny miała zaszczyt spotkać się z minister gospodarki Nadrenii – Palatynatu Eveline Lemke. Podczas wizyty zaprezentowano główne projekty naukowe z województwa opolskiego a także omówiono dalsze aspekty współpracy gospodarczej obu partnerskich regionów. Partnerem w przyszłorocznych targach będzie Polska i dlatego też Nadrenia-Palatynat w szczególny sposób pragnie zaprezentować województwo opolskie oraz wieloletnią współpracę gospodarczą obu regionów podczas Hannover Messe 2017.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy