Święto Niepodległości w regionie

W całym regionie mieszkańcy uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Były msze za Ojczyznę, akademie, koncerty. – Ten dzień powinien być dniem wspólnego świętowania- mówi marszałek Andrzej Buła. –To święto radości, ale i wspólnej troski o naszą Ojczyznę.

Świętowano w wielu miejscowościach, także członkowie zarządu województwa byli obecni w różnych miejscach regionu, składając mieszkańcom życzenia radosnych obchodów narodowego święta – Stanisław Rakoczy w Kluczborku, Roman Kolek w Strzelcach Opolskich, Szymon Ogłaza w Opolu, Antoni Konopka – w Nysie.

Oficjalne obchody Święta Niepodległości w Opolu zgromadziły  wielu mieszkańców miasta i regionu, zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych – kombatantów.

Po mszy w intencji Ojczyzny w opolskiej katedrze uczestnicy uroczystości przeszli w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Tam odbył się apel pamięci, złożono kwiaty. Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, przemawiając w imieniu samorządowych władz regionu mówił, że 11 listopada  towarzyszy nam refleksja o narodowych wartościach, poświęceniu dla kraju i jego suwerenności. – Pamiętamy, że zarówno w roku 1918, jak i teraz, wielkie zasługi na drodze ku wolności oddali Polsce nie tylko wybitni przywódcy, ale także zwyczajni obywatele Rzeczypospolitej, którzy na co dzień wiernie służyli i nadal służą swojej Ojczyźnie – mówił.

Po oficjalnych uroczystościach mieszkańcy podziwiali uroczystą defiladę, mogli też wspólnie z artystami zaśpiewać patriotyczne pieśni.

Zwieńczeniem obchodów był wieczorny uroczysty koncert niepodległościowy w Filharmonii Opolskiej. Na ten wieczór zaplanowano koncert muzyki polskiej w wykonaniu opolskich filharmoników pod batutą Przemysława Neumanna.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy