Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej w Branicach

Rozpoczyna się przebudowa trzykilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 419 w Branicach. Z tej okazji u wójta Branic Sebastiana Bacy spotkali się marszałek Andrzej Buła i członek zarządu Szymon Ogłaza, starosta głubczycki Józef Kozina oraz przedstawiciele wykonawcy, firmy DROG-BUD Sp z o.o.

Wójt Sebastian Baca nie ukrywa swojej radości z rozpoczęcia prac. – To bardzo ważna droga, bezpośredni granicząca z Czechami, z czeską drogą krajową z Krnova do Ostrawy. Od wielu lat wymagała modernizacji, a my w gminie celowo przyspieszyliśmy prace związane z siecią kanalizacyjną, żeby można było tę inwestycję już rozpocząć.

Wójt Branic podkreśla, że to fantastyczny projekt. Powstaną chodniki, miejsca postojowe, nowa zatoka autobusowa oraz funkcjonalne zjazdy do każdej posesji. Dodatkowo wybudowany zostanie ciąg pieszo – rowerowy (zgodnie z planem gminy Branice: „Wielofunkcyjna trasa rowerowa szlakiem Doliny Opawy”).  Zaplanowana jest korekta łuków poprawiająca bezpieczeństwo,  przejścia dla pieszych będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, powstaną miejsca zielone.

Marszałek Andrzej Buła mówi, że ta inwestycja to wielkie wyzwanie dla mieszkańców gminy i miejscowości Branice, ale i dla władz gminy. – To duży wysiłek finansowy, a my jesteśmy tu, żeby pokazać, że za 12 milionów złotych zmieni się na tej drodze bardzo dużo. To nie tylko prosta inwestycja drogowa, ale i wielki projekt społeczny – dodaje. – Ważne jest choćby większe bezpieczeństwo korzystania z drogi, przede wszystkim przez dzieci idące do szkoły.

 

Przebudowa obejmie  dokładnie odcinek 2,87 km drogi 419 w Branicach. Prace, których wartość wynosi ok. 12 mln zł, mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku. Podczas robót droga nie będzie zamknięta, będzie obowiązywał na niej ruch wahadłowy.

Droga wojewódzka nr 419 to m.in. bezpośrednie połączenie z Czechami, a dzięki połączeniu z drogą wojewódzką nr 416 stanowi dojazd do autostrady A4 i z Branic do Opola.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy