Kolejna droga dojazdowa do pól     

Burmistrz gminy Niemodlin podpisała już kolejną umowę na dofinansowanie przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, przygotowaną  w tym roku przez urząd marszałkowski.

Ponad 4 miliony 177 tysięcy złotych z budżetu Województwa Opolskiego przeznaczono w roku na  dofinansowanie  budowy lub przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakupu sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, niezbędnego do prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych oraz zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów.

Gmina Niemodlin otrzymała  dofinansowanie na budowę około 300 metrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Rogach. Jak mówi burmistrz, Dorota Koncewicz, to droga – choć to krótki odcinek – bardzo oczekiwana przez mieszkańców, która znacząco ułatwi im komunikację.

Przypomnijmy – w tym roku na terenie województwa opolskiego będą zrealizowane podobne inwestycje w 24 gminach. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Opolskiego w kwocie  ponad 4 milionów złotych,  wybudowanych zostanie 17,5 km dróg.

W latach  2013 – 2019 samorządy gminne z  terenu  województwa opolskiego otrzymały   dofinansowanie z budżetu województwa w kwocie ponad 27 milionów złotych do przebudowanych i wybudowanych 156  km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy