„Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” – zgłoś swoje sołectwo

Zostań liderem, pokaż innym aktywność swojej miejscowości! Do 10 listopada czekamy na zgłoszenia do etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

W tym roku już po raz trzeci Zarząd Województwa Opolskiego włączył się w ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Edycja wojewódzka została właśnie ogłoszona. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy oraz informacji dotyczących realizacji projektów, służących aktywizacji lokalnej społeczności, sfinansowanych w sołectwach w ramach funduszu sołeckiego. To także wymiana doświadczeń, krzewienie dobrych praktyk oraz prezentacja wsi jako dobrego miejsca do życia i rozwoju społeczno-zawodowego.

Adresatami konkursu są sołectwa, które w latach 2010-2020 zrealizowały projekty sfinansowane z pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego, lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny.

Na zwycięzców opolskiej edycji konkursu czekają nagrody finansowe lub rzeczowe w kwocie – odpowiednio: 5 tys. zł na zdobycie I miejsca, 4 tys. zł na II miejsce oraz 3 tys. zł za trzecie miejsce. Rozstrzygniecie nastąpi do końca tego roku. Laureat najciekawszego projektu będzie reprezentował województwo opolskie na etapie krajowym.

Przypomnijmy – regionalnym laureatem ostatniej edycji konkursu został Brożec w gminie Walce, którego  projekt pn. „Stodoła – nowoczesność z nutą tradycji” otrzymał także laury na arenie ogólnopolskiej, zdobywając trzecie miejsce w kraju.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 listopada br. (decyduje data wpływu do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego lub sekretariatu Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi).

Regulamin konkursu i wszystkie informacje szczegółowe dostępne są na stronie https://odnowawsi.opolskie.pl/konkurs-fundusz-solecki-najlepsza-inicjatywa-ogloszoy/

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udzielają Arkadiusz Głąb, tel. 77/4482124 oraz Ewa Kotula, tel. 77/4482125.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy