EUROQIUZ – zapraszamy do udziału!

Marszałek Województwa Opolskiego zaprasza  uczniów klas I, II i III szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego do udziału w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej  i Regionach Partnerskich EUROQUIZ.

EUROQIUZ – zapraszamy do udziału!

Konkurs jest adresowany do grup złożonych maksymalnie z 8 osób.  Polega na odpowiedzi na pytania dotyczące tematu wspólnego dla wszystkich regionów partnerskich. W roku 2024  tym tematem przewodnim jest sport i czas wolny. Uczniowie, przy pomocy dowolnych źródeł wiedzy, odpowiadają na 20 pytań (zestaw w załączeniu).

Pierwszą nagrodą w konkursie jest  pobyt w Brukseli w dniach 3-5 czerwca br. dla najlepszej grupy, który ma na celu spotkanie się młodych ludzi z regionów partnerskich oraz poznanie instytucji europejskich. Ogółem może  wyjechać 10 osób:  8 uczniów  i 2 nauczycieli – w tym nauczyciel anglojęzyczny. Wyjazd  w całości finansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Na kartę zgłoszenia wraz z kartą odpowiedzi (załącznik nr 1) oraz  oświadczeniami uczestnika konkursu (załącznik nr 2) czekamy do dnia 29 lutego 2024 r.

Wręczenie nagród planowane jest 5 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy do udziału w EUROQUIZIE i życzymy powodzenia!

Euroquiz 2024 – zestaw pytań

Załącznik 1 – karta zgłoszenia wraz z karta odpowiedzi

Załącznik 2 – oświadczenie

Regulamin konkursu Euroquiz 2024

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy