Opolska Nagroda Jakości już po raz 21.

Już ponad 20 lat przyznawana jest Opolska Nagroda Jakości. Opolska  Izba Gospodarcza zorganizowała pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego uroczystą galę, podczas której wręczone tę nagrodę i uhonorowano znakomitych przywódców.

– Jakość, w tym jakość pracy była zawsze mocną stroną tej części świata. Ten etos pracy, obecny na Śląsku, przekuwa się na jakość w naszych firmach, czego choćby przykładem jest to, ilu już mamy laureatów Opolskiej Nagrody Jakości – mówił podczas gali marszałek Szymon Ogłaza. Podkreślał także, że nie tak łatwo tę nagrodę otrzymać, bo wymaga to od wykonania przez pretendentów do niej bardzo szczerego audytu.

Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Bartosz Ryszka informował, że tę samoocenę firm weryfikowali następnie zewnętrzni audytorzy i dopiero taki materiał podlegał ocenie przez kapitułę nagrody. – Decyzją kapituły w tym roku sześć firm otrzymało Opolską Nagrodę Jakości, dwie zostały wyróżnione, przyznaliśmy też sześć statuetek znakomitego przywódcy – mówił prezes OIG. Podkreślał, że jedną z nagród otrzymał Oddział Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. – Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, ż jest to nagroda w pełni zasłużona, bo placówka otrzymała niemal sto procent możliwych do zdobycia punktów w całościowej ocenie – dodawał prezes.

Opolską Nagrodę Jakości otrzymały w tym roku: wspomniany Oddział Pediatrii USK,  firmy Baumar, Branda, GTVBUS Polska, OK-CONSTRUCTION Przedsiębiorstwo Budowlane oraz Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu. Wyróżnienia trafiły do Infirmicare Non Profi i Biura Rachunkowego Legis.

Laureatami konkursu „Znakomity Przywódca” zostali: dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera, Jan Jóźków z Banku Spółdzielczego „Banku Rolników” w Opolu,  założyciel i współwłaściciel GTVBUS Polska Krzysztof Zubeil, prezes firmy Kapica Roman Kapica, założyciel artystycznej odlewni metali ART-ODLEW Wiktor Halupczok oraz  prezes Energo Mechanik Dariusz Pawlicki.

vr

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy