XXI Targi Turystyki „W Stronę Słońca” – podróże małe i duże

Najbliższy weekend obfituje w atrakcje. Trzydniowe targi to świetna okazja do poznania oferty turystycznej przed nadchodzącymi wakacjami. Warto też zwiedzić Opolszczyznę, które kryje wiele ciekawych podróżniczych szlaków. Szczegóły wydarzenia poznaliśmy podczas konferencji prasowej.

Targi odbędą się tradycyjnie na opolskim Rynku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Warto wspomnieć, że samorząd województwa opolskiego wsparł organizację wydarzenia kwotą 110 tysięcy złotych.

– To największa tego typu impreza turystyczna w regionie. Z jednej strony pokazuje mieszkańcom regionu to wszystko, co dzieje się w kraju, ale w tym roku stawiamy też na pokazanie walorów turystycznych Opolszczyzny. Dla nas bardzo ważna jest turystyka jednodniowa i weekendowa skierowana do opolan i mieszkańców regionów ościennych. Zaprezentują się perełki, opolskie gminy, a także inicjatywy, które od kilku lat się rozwijają jak np. Szlak Opolskich Winnic – zachęcał do udziału wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

O tym, że warto przyjrzeć się lokalnej ofercie mówiła też Teresa Hryniewicz ze Stowarzyszenie Promocji Śląska Opolskiego. – Bardzo polecam spływ Małą Panwią, gdzie spotkamy się dziką przyrodą i śpiewem ptaków. Zamek Moszna to także świetna opcja na wypoczynek i zwiedzanie, co potwierdza liczba turystów spoza regionu, którzy są nim zachwyceni. Nad Jezioro Turawskie wiodą atrakcyjne ścieżki rowerowe, a samo miejsce to doskonała opcja na szybki wyjazd – przyznała.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i ciekawy program. – Przewidujemy wiele atrakcji, niespodzianek i konkursów z nagrodami. Nasi wystawcy przybliżą nam walory kulturowe, turystyczne i kulinarne z różnych zakątków kraju. Będą też wystawcy z zagranicy – z Burgundii, Nadrenii-Palatynatu, Poczdamu i nasi południowi sąsiedzi z kraju Środkowo-Czeskiego i Morawsko-Śląskiego. Kładziemy też nacisk na promocję regionu – wyliczyła Małgorzata Białek ze Stowarzyszenia Promocji Śląska Opolskiego ”Profil”, reprezentująca organizatora wydarzenia. Jak dodała, poznamy nasze regionalne smaki w wielu wariacjach. – Sobota upłynie nam pod znakiem kulinariów. Będą degustacje i pokazy kulinarne. Gwiazdą wydarzenia będzie Pascal Brodnicki, który wspólnie z marszałkiem Andrzejem Bułą i wicemarszałkiem Zbigniewem Kubalańcą przygotują przepyszne potrawy. – O godzinie 14:00 zapraszamy na gotowanie z marszałkiem, który przygotuje polędwiczki wieprzowe a la śląskie niebo z buchtą w sosie z suszonych owoców. Natomiast od 15:30 wicemarszałek Zbigniew Kubalańca częstować będzie przygotowanym przez siebie pstrągiem poliwodzkim z salsą z ogórków małosolnych i jabłek. Sobotni dzień zakończymy muzycznie z drugim naszym gościem – Dj. Adamusem – zapraszała Małgorzata Białek.

Wśród wielu innych atrakcji m.in. płukanie złota, pokazy sokolniczne, warsztaty wyrobu obwarzanek. Prosto znad morza Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna przeniesie nas w klimat pasażu nadmorskiego. Będzie poczęstunek wędzonych ryb i gofrów. Na scenie wiele spotkań z podróżnikami. Pojawi się tez strefa gier i zabaw dla dzieci i bezpłatny serwis rowerowy. Ogólnie zaprezentuje się około 80 wystawców. Więcej pod adresem: http://mtt.opole.pl/

kk

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy