Europejskie Targi Chłopskie

W  dniach od 16 do 17 września Biuro Województwa Opolskiego przygotowało stoisko promocyjne na Europejskich Targach Chłopskich organizowanych przez powiat Kusel w Nadrenii-Palatynacie. Udział w tej cyklicznej imprezie, która w tym roku  odbyła się po raz dwudziesty szósty,  był możliwy dzięki zaproszeniu starosty powiatu Kusel dr Winfrieda Hirschbergera. 

Tegoroczne targi po raz drugi  odbywały się w malowniczej miejscowości Hefersweiler. Polska delegacja z województwa opolskiego była najliczniejszą spośród wszystkich delegacji międzynarodowych i na tle innych państw, jak Węgry, Finlandia, Francja, Włochy czy Portugalia, zaprezentowała się doskonale. Udało nam się po raz kolejny zachwycić mieszkańców Nadrenii-Palatynatem naszą kulturą, muzyką, jedzeniem, tradycją oraz ofertą turystyczną.

Szczególną atrakcją przygotowaną dla gości targów był koncert Ozi Brass Orkestra, która powstała w 2000 roku w Kątach Opolskich  i godnie zaprezentowała nasze województwo podczas wspaniałego festynu ulicznego. Muzycy zostali ciepło przyjęci przez palatyńską publiczność i po raz kolejny udowodnili, że muzyką można dotrzeć do wielu serc i przyczynić się do pogłębienia niepowtarzalnej przyjaźni pomiędzy mieszkańcami naszych regionów partnerskich.

W ulicznych targach tradycyjnie zaprezentowali  się również twórcy ludowi z powiatu brzeskiego, będącego powiatem partnerskim Kusel. Prezentacja brzeska w szczególny sposób wyróżniała się spośród wszystkich, ponad 130 wystawców z kilkunastu krajów Europy. Stoisko nie tylko imponowało wielkością, ale również różnorodnością oferty. Obok rękodzieła ludowego, witraży, rzeźb, ceramiki, wikliny,  wspaniałego miodu,  można było również spróbować specjalności kuchni śląskiej przygotowanej przez Towarzystwo  Przyjaciół Krzyżowic, m.in. przepysznego bigosu, gulaszu z kluskami śląskimi, pierogów oraz placków ziemniaczanych z musem jabłkowym.

Udział w Europejskich Targach Chłopskich był możliwy dzięki wsparciu organizacyjno-finansowemu powiatu Kusel, powiatu krapkowickiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Przyszłoroczne Europejskie Targi Chłopskie Powiatu Kusel odbędą się w Rammelsbach. Miejmy nadzieję, że również w 2018 roku będziemy mieli zaszczyt uczestniczyć w tej niepowtarzalnej i radosnej imprezie.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy