Targi Medica 2023

18 opolskich przedsiębiorców z branży medycznej wzięło udział, na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego, w zorganizowanej misji gospodarczej na międzynarodowe targi MEDICA 2023 w Düsseldorfie.

Organizatorami wyjazdu, który odbył się w dniach od 12 do 15 listopada, były Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji wraz  z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu.

Targi MEDICA to największe w Europie i jedne z najbardziej znaczących na świecie targów wyposażenia i aparatury medycznej. Prezentowane są tam najnowsze rozwiązania i produkty z zakresu elektromedycyny i technologii medycznych, IT dla branży medycznej, sprzętu diagnostycznego i laboratoryjnego, fizjoterapii i technologii ortopedycznej, produktów jednorazowego użytku oraz wszelkiego rodzaju usług medycznych.

Podczas dwóch dni targowych reprezentanci województwa opolskiego mieli okazję do odbycia wielu ważnych spotkań handlowych, ale także do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży medycznej na całym świecie.  Delegacja województwa opolskiego uczestniczyła m.in. w spotkaniu z Sekretarz Stanu Ministerstwa Gospodarki Nadrenii-Palatynatu Petrą Dick-Walther oraz wystawcami naszego niemieckiego regionu partnerskiego.

Dziękujemy uprzejmie Ministerstwu Gospodarki, Transportu, Rolnictwa i Uprawy Winorośli oraz Ministerstwu Nauki i Zdrowia za ufundowanie kart wstępu na targi dla wszystkich członków wyjazdu opolskiej delegacji.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy