Różnorodność i jedność

Tysiące mieszkańców stolicy Nadrenii Palatynatu – Moguncji – oraz okolicznych miast wzięło udział w  obchodach Tygodnia Wielokulturowości 2017. Było tam obecne także województwo opolskie.

Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji wzięło udział w dwóch przedsięwzięciach w ramach tej imprezy. W dniu 10 września 2017 roku, we współpracy z Misją Katolicką w Moguncji, odbyło się w godzinach porannych nabożeństwo niedzielne skierowane do Polonii, z udziałem muzyków  orkiestry dętej „Compañeros“ z Warmątowic.  Po mszy świętej muzycy wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Wielokulturowości w stolicy Nadrenii-Palatynatu.

Organizowany przez Moguncki Urząd Miejski festyn zgromadził, jak każdego roku, tysiące uczestników, którzy wraz z wystawcami czyli międzynarodowymi instytucjami, stowarzyszeniami, związkami oraz innymi organizacjami obcokrajowców mającymi swą siedzibę w Nadrenii-Palatynacie pragnęli zademonstrować swoją jedność oraz solidarność. Główny przekaz tej imprezy to przekonanie, że niezależnie od wyznania, rasy czy obywatelstwa można wspólnie tworzyć zgodne społeczeństwo, przeżywać razem troski oraz razem się bawić i świętować.

Opolską atrakcją festynu był koncert orkiestry dętej „Compañeros” z Warmątowic.  Zespół w ośmioosobowym składzie  prezentował podczas festynu polskie, niemieckie oraz śląskie utwory i został niezwykle serdecznie przyjęty przez moguncką publiczność.

Biuro Województwa Opolskiego przygotowało również opolski namiot wystawienniczy. Podczas całodniowego festynu zwiedzający z wielkim zainteresowaniem zapoznawali się z ofertą promocyjną naszego województwa. Oprócz bogatej propozycji materiałów promocyjnych postarano się, aby każdy z gości stoiska opolskiego mógł spróbować również cukierków produkowanych w naszym regionie.

Prezentacja województwa opolskiego była możliwa dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Kancelarię Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu.

PŁ – BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy