Koncert adwentowy „Od przyjaciół dla przyjaciół”

W ramach obchodów rocznicy 20-lecia partnerstwa Województwa Opolskiego i Nadrenii Palatynatu odbył się wspaniały koncert adwentowy z udziałem muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Zespół kameralny w składzie: Julita Ziółko (sopran), Chantal Sowa (mezzosopran), Julian Iwański (baryton), Aleksandra Rorot (skrzypce I), Laura Mross (skrzypce II), Julia Edaich (wiolonczela), Maciej Lamm (organy/fortepian) oraz Hubert Prochota (basso continuo) zaprezentował nastrojowe utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz Dietricha Buxtehude,  jak i najwspanialsze polskie i zagraniczne kolędy.

Koncert z udziałem publiczności odbył się 2 grudnia, w niezwykłej scenerii Kościoła  Ewangelickiego im Św. Marcina stojącego w centrum urokliwego miasteczka Nierstein, które otaczają Ren oraz jedna z najstarszych winnic na świecie.

Gośćmi koncertu byli m.in. Rafał Bartek– przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, Zuzanna Donath-Kasiura – wicemarszałek województwa opolskiego, Jakub Wawrzyniak– konsul generalny RP, Jochen Schmitt – burmistrz Nierstein oraz Otto Schätzel – wiceburmistrz Nierstein. Oprócz przyjaciół z Nadrenii nie zawiodła również Polonia, która licznie wzięła udział w naszym „opolskim prezencie adwentowym”.

Koncert odbyły się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych oraz z udziałem tylko osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

W piątek, 3 grudnia kolejny koncert adwentowy usłyszą mieszkańcy Trewiru. Koncert odbędzie się o godzinie 19.00 w Kościele Św. Antoniego.

PŁ-BWO

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy