20 lat współpracy – gala jubileuszowa

Województwo Opolskie i Nadrenia-Palatynat prowadzą od 1996 intensywne partnerstwo, z którego jesteśmy dumni. W międzyczasie upłynęło 20 lat od podpisania drugiego Wspólnego Oświadczenia, które łączy Nadrenię-Palatynat i Województwo Opolskie.

Wspólnie z przyjaciółmi z Nadrenii uczciliśmy 1 grudnia 2021 roku jubileusze naszej przyjaźni i więzi. Odbyła się uroczysta gala – ze względu na pandemię w formie hybrydowek. Bogaty program złożony z części muzycznej, przygotowanej przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, oraz części filmowej, pokazującej historię naszego partnerstwa, zauroczył gości zgromadzonych w sali plenarnej Landtagu Nadrenii-Palatynatu oraz przed monitorami komputerów.  Wspólnie z przewodniczącym Sejmiku Województwa Opolskiego Rafałem Bartkiem, wicemarszałek Zuzanną Donath-Kasiurą, premier Nadrenii-Palatynatu  Malu Dreyer oraz prezydentem Landtagu Nadrenii-Palatynatu Hendrikiem Heringiem  mieliśmy okazję podsumować dotychczasowe osiągnięcia i dyskutować o przyszłości naszej międzyregionalnej współpracy.

Przedstawiciele województwa opolskiego odbędą też podczas swojej wizyty w Nadrenii Palatynacie szereg spotkań, poświęconych m.in. kwestiom opieki zdrowotnej, kultury, nauki oraz współpracy regionalnej. Uwieńczeniem dnia 2 grudnia będzie koncert adwentowy „Od przyjaciół dla przyjaciół”, który odbędzie się w Kościele Św. Marcina w Nierstein z udziałem Zespołu Kameralnego Państwowej Szkoły Muzycznej im.  Fryderyka Chopina w Opolu.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy