Koncert letni w Nadrenii Palatynacie

Wspaniałym koncertem letnim, w malowniczej miejscowości Birkenhördt, rozpoczął swoją europejską trasę koncertową oleski Wind Band.

W niedzielę, 20 sierpnia, w ogrodzie parafialnym liczna publiczność mogła wysłuchać polskich i zagranicznych utworów zaprezentowanych przez 36 muzyków oraz wokalistów pod batutą dr Korneliusza Wiatra. Brawom, owacjom na stojąco oraz bisom nie było końca.

Wybór lokalizacji koncertu nie był przypadkowy – gospodarzami byli przyjaciele naszego regionu, którzy w 2019 roku gościli na Dniach Województwa Opolskiego zorganizowanych w  Mosznej.

W tym roku to Opolanie mogli gościć w Birkenhördt i zostali niezwykle miło i serdecznie przyjęci przez mieszkańców wioski oraz członków orkiestry dętej Birkenhördter Blassorchester. Zorganizowany z tej okazji przez stowarzyszenie Kunstverein Birkenhördt e.V, festyn otworzyli wójt gminy Matthias Ackerman oraz przewodniczący stowarzyszenia Peter Erhardt. Wspominano serdecznie pobyt w naszym regionie oraz podkreślano znaczenie naszej współpracy, wymiany oraz przyjaźni.

Kulminacją festynu było wspólne zagranie przez Wind Band oraz kilku członków orkiestry dętej z Birkenhördt „Ody do radości” – hymnu Europy.

W przeddzień koncertu członkowie Wind Bandu gościli w Kaiserslautern na zaproszenie władz administracji powiatowej. Landkreis Kaiserslautern posiada bowiem umowę partnerską z powiatem oleskim. Gości przywitała wicestarosta powiatu Kaiserslautern, Gudrun Heß-Schmidt oraz dr Georgia Matt-Haen odpowiedzialna w urzędzie powiatowym za współpracę zagraniczną.

W poniedziałek Wind Band ruszył w dalszą podróż,  podczas której w ramach swojego letniego tournée po Europie zagra koncerty we Francji oraz Księstwie Luksemburga.

Wsparcia finansowego oraz organizacyjnego temu wydarzeniu  udzielili: Kancelaria Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, urzędy powiatowe w Kaiserslautern oraz Oleśnie, Stowarzyszenie Kunstverein Birkenhördt e.V i mieszkańcy z Birkenhördt.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy