Profesjonalny telebim czyli prezent dla mistrzów

Kędzierzyn-Koźle otrzymał kolejne na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Tym razem to 200 tysięcy złotych na telebim do hali Azotów. Na co dzień hala użytkowana jest przez klub siatkarski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, najlepszą drużynę siatkarską w Europie.

Marszalek Andrzej Buła właśnie podpisał umowę z prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiną Nowosielską na zakup i montaż telebimu w Hali Widowiskowo-Sportowej „Azoty”. To 200 tysięcy złotych na inwestycję, która będzie gotowa wczesną jesienią i niewątpliwie uatrakcyjni wszystkie imprezy, odbywające się w tym obiekcie. Kolejne 170 tysięcy złotych do tego zakupu dołożyło właśnie miasto.

Hala widowiskowo-sportowa „Azoty” jest przystosowana nie tylko do organizacji wydarzeń sportowych, ale także rozrywkowych (koncerty, imprezy artystyczne) oraz targów, wystaw czy kongresów. Jak mówi prezydent Nowosielska, hala jest eksploatowana od 2005 roku, a coraz wyższe wymagania techniczno–funkcjonalne dotyczące infrastruktury, stawiane m.in. przez telewizje transmitujące na żywo mecze ZAKSY sprawiają, że konieczne jest dostosowanie parametrów obiektu do najwyższych standardów. – ZAKSA kilka dni temu po raz trzeci wygrała mistrzostwo Europy, więc ten telebim jest też takim podziękowaniem dla zespołu za wspaniały sezon, a przed nowym sezonem także i dla kibiców, którzy będą teraz bliżej zespołu – mówiła podczas podpisania umowy Sabina Nowosielska. Wielkie gratulacje za sukcesy klubu składał marszałek Andrzej Buła. – To efekt ogromnej konsekwencji i wiarygodności wszystkich zarządzających klubem, i wcześniej, i teraz – mówił marszałek. – Prawda jest taka, że umawialiśmy się na ten telebim wiele miesięcy temu, bo przecież naszym zadaniem jako samorządu województwa jest wspieranie najważniejszych aren sportowych w regionie – dodawał marszałek. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu, dzięki dotacji samorządu województwa, możliwe było zamontowanie nowoczesnego oświetlenia w hali Azotów.

Jak mówił dyrektor MOSiRu w Kędzierzynie-Koźlu Tomasz Radłowski, mecze kędzierzyńskiej ZAKSY cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców i często po prostu trudno dostać się do hali. – Dlatego też ten telebim bardzo pomoże w lepszym odbiorze widowiska sportowego, zarówno tym zgromadzonym w hali, ale że będzie kompatybilny z transmisją telewizyjną i platformami streamingowymi, to także tym, którzy będą oglądać mecze przez inne nośniki – dodawał informując, że będzie to telebim najnowszej generacji, o wymiarach 7,5 metra na 4 metry.

vr

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy