Nad wodą będzie bezpieczniej

150 tysięcy złotych urząd marszałkowski przekazał dla WOPR Opole. Ratownicy zadbają o bezpieczny wypoczynek na opolskich kąpieliskach i akwenach. Dofinansowanie umożliwi doposażenie w sprzęt i organizację pracy ratowników.

 

Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca podkreśla, że dotacja województwa jest najwyższą tego typu. – Ratownicy od majówki są już na wodzie. Bezpieczne mogą czuć się nie tylko odpoczywający nad brzegiem, ale również wędkarze na łodziach, uprawiający sporty wodne, właściciele motorówek, jachtów – mówi Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek dodaje, że w budżecie samorządu województwa opolskiego  zabezpieczone jest dodatkowe 200 tysięcy złotych na zakup łodzi ratunkowej, która będzie służyła ratownikom na Jeziorze Nyskim.

Ratownik WOPR Mirosław Śliwiński zaznacza, że pieniądze otrzymane od marszałka województwa opolskiego są niezbędne do prowadzenia patroli i zakupu sprzętu.

– Otrzymujemy wysoką dotację, która pozwoli zapewnić bezpieczeństwo dla osób przebywających nad wodą w województwie opolskim, tam gdzie jest nadzór WOPR – mówi Mirosław Śliwiński

Stanice WOPR znajdują się w Turawie, Nysie, Brzegu, Dębowej koło Kędzierzyna-Koźla.

Bogdan Wyczawski kierownik drużyny WOPR w Brzegu podkreśla, że bezpieczeństwo jest priorytetem szczególnie w trakcie wakacji i ciepłych dni. – Zajmujemy się patrolowaniem Odry. Cieszymy się z tych pieniędzy. Przez całe wakacje do końca września pilnujemy bezpieczeństwa na marinie obok wypożyczalni kajaków w Brzegu. Dbamy również o to, aby z kajaków nie korzystały osoby pod wpływem alkoholu. Nasze partole prowadzić będziemy wraz z policjantami – zapowiada Bogdan Wyczawski.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy