Opolskie znów na targach turystycznych w Koblencji

Po trzyletniej przerwie odbyły się po raz ósmy targi turystyczne Touristik Messe w Koblencji.  Doskonała frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. Podczas weekendu tysiące Nadreńczyków zdecydowało się na odwiedzenie targów organizowanych tradycyjnie w nowoczesne hali wystawienniczej Rhein-Mosel Halle i poznanie oferty ponad 60 wystawców prezentujących setki lokalnych, krajowych i międzynarodowych destynacji urlopowych.

Targi, odbywające się w dniach 4 i 5 lutego pod hasłem „Podróże — wypoczynek — na świeżym powietrzu — przyjemność”, skierowane były do tych osób, które inspiracji do jednodniowych lub weekendowych wycieczek czy też urlopu wakacyjnego szukają nie tylko w internecie. Osobista rozmowa, możliwość uzyskania odpowiedzi na liczne pytania oraz kilkaset ofert agencji turystycznych, biur podróży, firm przewozowych i innych dostawców usług wakacyjnych  w jednym miejscu  są dla wielu planujących urlop o wiele atrakcyjniejsze,  łatwiejsze i przyjemniejsze.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Touristik Messe w Koblencji, oferta województwa opolskiego, jedynego reprezentanta Polski na targach, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Prezentowane na stoisku wydawnictwa, broszury i przewodniki po naszych regionalnych atrakcjach turystycznych trafiły w ręce odwiedzających targi, którzy – miejmy nadzieję – już wkrótce będą gośćmi naszego regionu. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły bazy hotelowej, szlaków turystycznych, campingów, dróg rowerowych oraz gospodarstw agroturystycznych. Oprócz materiałów promocyjnych postarano się, aby każdy z gości stoiska opolskiego mógł spróbować opolskich słodyczy.  Dla najmłodszych przygotowano dodatkowo liczne upominki.

Polska w ostatnich latach coraz częściej staje się celem turystycznym Niemców, na co wskazuje wiele statystyk. Potwierdzali to również goście opolskiego stoiska, których duża część była już w Polsce i najczęściej właśnie na Opolszczyźnie. Zawdzięczamy to m.in. lokalnej firmie turystycznej BOHR, która wiele lat temu, zainspirowana ofertą Biura Województwa Opolskiego na targach w Koblencji, podjęła decyzję o rozszerzeniu swojego pakietu podróży zagranicznych i zaoferowanie cyklicznych wyjazdów urlopowych do Pałacu w Izbicku. Na przestrzeni ostatnich lat firmie tej zawdzięczamy setki zadowolonych gości na Śląsku Opolskim. Wiele osób podczas wizyty na stoisku opowiadało o niezapomnianych chwilach spędzonych w naszej małej ojczyźnie, o naszej gościnności, o świetnych hotelach i niezwykle dobrych, regionalnych potrawach oferowanych w lokalnych restauracjach. Każda taka opowieść bardzo cieszy i mobilizuje do jeszcze większego zaangażowania w promocję miejsc, które przez nas często niedoceniane, są niezwykle atrakcyjnymi celami turystycznymi dla naszych sąsiadów zza Odry.

Stoisko regionalne podczas targów Touristik Messe w Koblencji zostało przygotowane i było obsługiwane przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy