Świat opolskiej turystyki w Moguncji

W dniach od 18 do 20 marca województwo opolskie zaprezentowało się podczas targów „Rheinland-Pfalz Ausstellung” w Moguncji. Są to największe targi wielobranżowe w Nadrenii-Palatynacie, regionie partnerskim województwa opolskiego w Niemczech.  

Region zaprezentował się w ramach wystawy „Świat turystyki”, która odbywała się w pierwszy weekend targów. Do odwiedzenia województwa opolskiego zachęcała bogata oferta atrakcji turystycznych Opolszczyzny, ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli. Udział w targach był też doskonałą okazją do promocji opolskiej regionalnej kultury i tradycji ludowych, a także lokalnych przysmaków.

Na kilkunastu metrach kwadratowych stoiska wystawienniczego Opolszczyzna rozkwitała swoimi najpiękniejszymi barwami – ręcznie zdobiona porcelana oraz opolskie kroszonki tworzone na żywo przyciągały zwiedzających, zachwycających się kunsztem wykonania tradycyjnego rękodzieła.  Twórczynie ludowe – Agnieszka Okos Irena Zawadzka, obie w barwnych strojach ludowych, zachęcały zwiedzających do udziału w warsztatach tradycyjnego zdobienia porcelany oraz jaj wielkanocnych.

Tysiące zwiedzających wystawę turystyczną miało okazję poznać smak oryginalnego kołocza śląskiego, regionalnego produktu posiadającego Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz miodów z Pasieki Zarodowej w Maciejowie „DOLINA STOBRAWY”. Degustację kołocza śląskiego przygotowała tym razem  Ciastkarnia „Paweł” z Jemielnicy.

Tradycyjnie opolskie stoisko odwiedziła Malu Drayer, premier Nadrenii-Palatynatu wraz z dyrektorem targów Sebastianem Kreuserem i nadburmistrzem Moguncji Michaelem Eblingiem, który podkreśla, że co roku jest na opolskim stoisku, bo to jedna z niewielu okazji do skosztowania regionalnych smaków. Stoisko promocyjne Opolszczyzny odwiedzili też liczni przedstawiciele samorządów, instytucji oraz ministerstw Nadrenii-Palatynatu.

Dzięki udanej współpracy regionów Ministerstwo Gospodarki, Komunikacji, Rolnictwa i Winogrodnictwa Nadrenii-Palatynatu również w tym roku nieodpłatnie udostępniło powierzchnię wystawienniczą, na której prezentowało się województwo opolskie.

Projekt udziału w targach współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

JLN/PŁ

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy