Targi w Hanowerze

W dniach od 23 do 27 kwietnia województwo opolskie prezentowało się na Międzynarodowych Targach Branżowych z zakresu technologii, innowacji i najnowocześniejszych rozwiązań przemysłowych Hannover Messe 2018.

Hannover Messe to jedne z najważniejszych i największych targów na świecie, koncentrujących się na obszarach kluczowych dla produkcji przemysłowej, przede wszystkim na technologiach oraz innowacjach, sprzyjających poprawie efektywności gospodarczej. Targi są platformą bezpośredniego kontaktu przedstawicieli rożnych branż, a także świata biznesu, nauki i polityki. Na tegorcznych targach prezentowało się 5 tysięcy wystawców z 75 krajów świata. Liczba odwiedzających szacowana jest na ponad 250 tysięcy.

Multimedialne stoisko województwa opolskiego na targach Hannover Messe powstało dzięki współpracy z niemieckim regionem partnerskim, Nadrenią-Palatynatem, który udostępnił powierzchnię wystawienniczą w ramach własnego stoiska targowego, mieszczącego się w obszarze targów specjalistycznych Research & Technology – badania, rozwój i transfer technologii.

Na opolskim stoisku swój dorobek naukowy, projekty oraz innowacyjne rozwiązania promował opolski Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Ciekawa prezentacja próbek produktów wytworzonych z udziałem surowców odpadowych, które można zastosować w produkcji różnego rodzaju materiałów budowlanych, przyciągała wielu przedstawicieli firm oraz instytutów naukowych z całego świata. Na stoisku promocyjnym zorganizowanym przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji potencjał opolskich przedsiębiorców prezentowało również Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Za pomocą przygotowanych broszur oraz prezentacji wyświetlanych na monitorze, zwiedzający mogli zapoznać się z informacjami na temat firm, parków naukowo-technologicznych, uczelni oraz innych instytucji działających w obszarze badań nad nowymi rozwiązaniami w przemyśle.

W hanowerskich targach uczestniczyła także kilkunastoosobowa delegacja z województwa opolskiego, złożona z przedstawicieli firm, instytucji oraz urzędów. Uczestnicy delegacji podczas dwudniowego pobytu mieli okazję zwiedzić wiele stoisk i odbyć wiele interesujących spotkań m.in. z komisarz Komisji Europejskiej Elżbietą Bieńkowską, sekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki Nadrenii-Palatynatu Danielą Schmitt oraz deputowanym do Bundestagu Peterem Bläserem. Zgodnie z programem pobytu delegacji przygotowanym przez opolskie biuro w Moguncji, zwiedzono m.in. stoiska Kraju Związkowego Hesji, Kraju Saary oraz Brandenburgii. Nie mogło również zabraknąć spotkania z przedstawicielami Izby Handlowej Wielkiego Księstwa Luksemburg, naszymi wieloletnimi partnerami w kontaktach biznesowych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy