I znów gramy  razem z  WOŚP

Jak co roku, zarząd województwa i przewodniczący sejmiku zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem wśród fantów, przekazanych na licytacje, znalazły się m.in. regionalne gadżety, tradycyjne przysmaki oraz sportowa koszulka z autografem.

Fanty od członków zarządu i przewodniczącego sejmiku właśnie trafiły do opolskiego sztabu WOŚP. Marszałek Andrzej Buła tym razem zaprasza do licytowania koszulki sportowej reprezentanta Polski, siatkarza Bartosza Kurka z autografem sportowca.  – Przygotowałem też voucher na pobyt dla dwóch osób w najbardziej atrakcyjnych miejscach w regionie. To trzy w trzech miejscach: w zamkach w Mosznej i Rogowie Opolskim oraz w Ładzy, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Stobrawskim Parku Krajobrazowym.

Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura na licytację podarowała dwa gadżety. Pierwszym jest skrzyneczka „dziecięca” wypełniona gadżetami i zabawkami dla najmłodszych. To m.in. poduszeczki z delikatnej, pluszowej tkaniny, lalkę i plecaczek w kształcie pszczółki, przewodnik turystyczny dla dzieci o województwie opolskim – “Ahoj! Opolskie. Przewodnik Młodego Odkrywcy” oraz przybory do malowania. Drugim gadżetem przekazanym na licytację przez Zuzannę Donath-Kasiurę jest „lawendowa skrzynka”, która zawiera wszystko  dla wielbicieli lawendy (świeczki, mydełka glicerynowe, poduszki i zawieszki. Całość wykonana podczas terapii zajęciowych w Specjalistycznym Szpitalu im. Ks. Bp Nathana w Branicach

Natomiast wicemarszałek Zbigniew Kubalańca przekazał na licytację dwa otwarte bilety do Teatru im. Jana Kochanowskiego ważne do końca tego sezonu artystycznego, do wykorzystania na spektakle z repertuaru TJK ( z wyłączeniem spektakli premierowych) oraz voucher na pobyt na zamku w Mosznej – dwa noclegi ze śniadaniem dla dwóch osób plus zwiedzanie zamku.

Członek zarządu województwa Antoni Konopka, który na co dzień zajmuje się m.in. rolnictwem i obszarami wiejskimi, podarował „miodową skrzynkę”, w której znalazły się opolskie miody i produkty pszczele wraz z publikacjami nt. pszczół i pszczelarstwa i kalendarzem pszczelarskim na 2023 rok – produkty z pasieki “Miody Gór Opawskich” Antoniego Ożoga z Konradowej oraz z GEEEN HOUSE-naturalnie PASIEKA Ewy Podwysockiej.

Opolski kosz, czyli zestaw opolskiej porcelany malowanej ręcznie przez lokalne artystki oraz wyroby regionalnych rzemieślników to dar przewodniczącego sejmiku województwa Rafała Bartka.

Licytacji opolskich gadżetów szukajcie  wkrótce w internecie – na stronie aukcji ogłoszonych przez opolski sztab WOŚP.

Zachęcamy do licytowania! Przypomnijmy, że tegoroczny WOŚP gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy