Zmarł Bruno Kosak

Dziś otrzymaliśmy informację że zmarł wieloletni radny województwa Bruno Kosak. Miał 83 lata.

Bruno Kosak z zawodu był nauczycielem, był także radnym trzech kadencji Sejmiku Województwa Opolskiego – z ramienia Mniejszości Niemieckiej zasiadał w sejmiku od początku jego działalności w 1998 roku aż do roku 2010. Przewodniczył m.in. komisji współpracy z zagranicą i promocji regionu.

– Pogodne nastawienie, pomocna dłoń, rozwaga w decyzjach, dar dyplomacji i poczucie humoru to atrybuty, które zawsze pomagały mu w pracy społecznej i działalności publicznej. Taki na zawsze pozostanie w naszej pamięci – mówi przewodniczący sejmiku Rafał Bartek.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła zaś wspomina, że Bruno Kosaka poznał, jak został radnym  województwa opolskiego w 2006 roku. – On był już wtedy w sejmiku trzecią kadencję, został przewodniczącym komisji współpracy z zagranicą i promocji regionu, a mnie radni powierzyli funkcję przewodniczącego komisji polityki regionalnej, gospodarki i turystyki. I właśnie wtedy mogłem liczyć na pomoc Bruno Kosaka – pomagał mi odnaleźć się w meandrach sejmikowej pracy, zawsze służył pomocą i dobrą radą, dzielił się swoim bogatym doświadczeniem. I co najważniejsze – najpierw słuchał, zawsze był nastawiony na to, żeby poznać zdanie czy opinię drugiego człowieka. To był prawdziwy człowiek dialogu – dodaje marszałek.

Bruno Kosak w 2014 roku otrzymał odznakę „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”, zaś w 2016 został odznaczony niemieckim Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RFN.

Cześć Jego pamięci!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy