Stypendium dla przyszłych lekarek i lekarzy – złóż wniosek!

Zarząd Województwa Opolskiego już po raz trzeci ogłosił nabór na stypendia dla przyszłych lekarek i lekarzy. Wysokość miesięcznego stypendium to 2000 złotych brutto,  a można je otrzymywać do końca trwania nauki na studiach! Na wnioski czekamy do 25 listopada br.  

Stypendium dla przyszłych lekarek i lekarzy – złóż wniosek!

Samorząd już po raz trzeci proponuje studentom kierunków lekarskich uczelni w  całym kraju pomoc stypendialną – kwota 2000 złotych miesięcznie, wypłacana do końca studiów, pomoże w realizacji celów przyszłych lekarzy. W zamian będą mogli doskonalić swoje umiejętności i rozwijać się w naszym województwie, by pomagać mieszkańcom regionu w dbałości o ich zdrowie. Czy może być coś cenniejszego?

Stypendium mogą otrzymać studentki i studenci IV, V i VI roku kierunków lekarskich z całej Polski, którzy nie powtarzają roku oraz nie korzystają z urlopów. Wysokość stypendium to 2000 złotych brutto miesięcznie w ciągu roku akademickiego, do końca studiów.

Jak było do tej pory?

Za nami już dwie tury przyznawania stypendium dla przyszłych lekarzy. W ramach pierwszych dwóch edycji projektu stypendia otrzymało  89 studentów, z czego 44 wciąż korzysta z programu. Ilu studentów otrzyma stypendium w tym roku? Przekonamy się już wkrótce!

Jakie są warunki otrzymania stypendium? 

  • Odbycie stażu i praca w jednym ze szpitali w województwie opolskim przez czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium.
  • Wybór specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w szpitalu, w którym stypendysta odbędzie staż i będzie pracować.

Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy