Rehabilitacja po COVID-19 – możesz się zgłosić!

Już można się zgłaszać do projektu Samorządu Województwa Opolskiego, dotyczącego rehabilitacji osób z problemami zdrowotnymi, wywołanymi przez COVID-19. Może w nim wziąć udział każdy dorosły mieszkaniec województwa opolskiego, odczuwający dolegliwości po przebytym COVID-19.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w trosce o zdrowie mieszkańców województwa, wraz ze Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup, Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie i Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, realizuje unijny pilotażowy projekt pn. „Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa opolskiego, którzy ukończyli 18 lat i odczuwają dolegliwości po przebytym COVID-19. Co ważne, nie ma konieczności udokumentowania przebytej choroby.

Projekt  jest kompleksowy, zakłada zarówno rehabilitację ruchową i fizjoterapię na oddziale szpitalnym lub w domu u pacjenta, jak również terapię psychiatryczną i psychologiczną. Ten sam pacjent będzie mógł skorzystać z różnych form rehabilitacji w zależności od wskazań medycznych, aż do momentu pełnego usprawnienia.  Rehabilitacja  będzie poprzedzona pełną diagnostyką każdego pacjenta w zakresie powikłań po COVID-19.

Jak zgłosić się do projektu? W jakiej przychodni umówić się do lekarza na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną? Z jakich form rehabilitacji można skorzystać?  Wszystkie te informacje dostępne są na stronie https://takdlazdrowia.opolskie.pl/ oraz na stronie Stobrawskiego Centrum Medycznego  https://covid.szpital-kup.eu/

SPRAWDŹ CO POWINNO CIĘ ZANIEPOKOIĆ?

  • odczuwasz „brak powietrza” lub masz utrzymujący się męczący kaszel
  • odczuwasz duszności, bóle zamostkowe, kołatanie serca, zawroty głowy, występują incydenty omdlenia
  • odczuwasz bóle stawów lub mięśni, drętwienie i mrowienie kończyn
  • łatwo się męczysz, czujesz ogólne osłabienie
  • trudność sprawiają Ci czynności, które wykonywałeś wcześniej bez problemu
  • masz problemy z artykułowaniem myśli i utratą koncentracji, gorzej zapamiętujesz i kojarzysz fakty
  • masz stany lękowe, poczucie niepokoju, gorszy nastrój lub cierpisz na bezsenność
  • masz zaparcia, biegunki, wzdęcia lub bóle brzucha

Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z wyżej wymienionych objawów, rozważ udział w projekcie i sprawdź, czy możesz skorzystać z oferowanego wsparcia.

Ulotka Informacyjna

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy