Mamy się czym chwalić na świecie

Kolejni nagrodzeni odebrali statuetki i dyplomy „Opolska Marka 2021”. Wzorem poprzedniego roku, uroczystość uhonorowania laureatów i wyróżnionych odbywa się w firmach w różnych miejscach regionu. Tak było i tym razem  – laureaci spotkali się w przedsiębiorstwie Polaris, które zostało uznane za najlepszego pracodawcę roku.

Firma Polaris z Opola gościła laureatów i wyróżnionych w konkursie „Opolska Marka 2021” z Opola i powiatu opolskiego. 13 firm zostało dostrzeżonych przez kapitułę. Przypomnijmy, że w tym roku zrezygnowano z wielkiej gali wręczania nagród na rzecz kameralnych spotkań w firmach województwa opolskiego.

W trakcie dziewiętnastej edycji konkursu nagrody wręczane są pięciu kategoriach: Opolskie się wspiera, pracodawca roku, usługa / produkt on-line, produkt oraz Opolskie ze smakiem.

Dziś nagrody w kategorii „Pracodawca roku” otrzymały firmy: POLARIS  oraz NUTRICIA, zaś wyróżnienia odebrali przedstawiciele: Paretti i Parku Naukowo Technologicznego z Opola. Aleksandra Nowak Kmieć z firmy POLARIS bardzo się cieszy z nagrody. – Jesteśmy bardzo dumni i jest to wyróżnienie, którym się chwalimy w całej naszej korporacji. Jak się wyróżnić przy tak wymagającym rynku pracy? POLARIS działa w segmencie, gdzie ważna jest dynamika, a my staramy się wprowadzać zmiany, które będą korzystne również dla pracowników i przez nich doceniane – mówi Aleksandra Nowak Kmieć.

Laureatem w kategorii „Usługa/produkt on-line” została firma LATEX. Joanna Tołpa przypomina czas ograniczeń pandemicznych. – Wszystkie firmy spotykały się z różnymi ograniczeniami. Dla nas dużą przeszkodą było ograniczenie mobilności. Od lat obserwowaliśmy zmiany i nowe trendy. Eksperci mówią, że pandemia przyspieszyła zmiany w sposobie kupna produktów o pięć lat. My już od jakiegoś czasu pracowaliśmy nad nowymi rozwiązaniami. Nie mieliśmy problemu z ich natychmiastowym wprowadzeniem – mówi Joanna Tołpa.

Natomiast wyróżnieni w tej kategorii zostali telewizja EkoVsion oraz Monika Bębenek, właścicielka Floral Art. Andrzej Czernik z EkoVision podkreśla, że jest telewizją światową, bo nadawaną przez internet. – Informacje są bardzo potrzebne w dobie zależnych mediów. Jako niezależni, będąc telewizją internetową, docieramy do wszystkich. Nie jesteśmy też ograniczeni do Opola. W naszej telewizji jest bardzo wiele informacji z całego naszego województwa, Polski, mamy korespondencje z całego świata – mówi Andrzej Czernik. Wyróżniona została również firma SNH Drones. – To ogromne wyróżnienie. Nagrodę otrzymują Ci, którzy potrafią szybko reagować na zmiany, reprezentują Opolskie w kraju i na świecie. Nasza firma szybko dostosowała się do ograniczeń związanych z pandemią i przestawiliśmy szkolenia ze stacjonarnych na on-line – mówi Michał Junik.

W kategorii „Produkt” nagrody trafiły do: Galerii Biały Kruk, prowadzonej przez Fundację Dom Rodzinnej Rehabilitacji i firmy meblarskiej HALUPCZOK. Wiktoria Halupczok przypomina, że do konkursu została zgłoszona kuchnia Madera. – Łączymy koncept naturalizmu i ekskluzywności – mówi. Natomiast Monika Kawa z Fundacji Dom podkreśla, że narodzone zostały przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami. – W naszej galerii przygotowujemy bardzo wiele produktów, a jednocześnie aktywizujemy osoby z niepełnosprawnościami. U nas mogą się rozwijać artystycznie i otrzymują pensję, która pozwala im się utrzymać. Obok turystów, mieszkańców w naszej galerii zakupów dokonują instytucje, samorządy. Przez 18 lat zdobyliśmy zaufanie. Dziś kolejny krok, czyli otwarcie sklepu internetowego – dodaje Monika Kawa.

Wyróżnienia w kategorii „Opolskie ze smakiem” trafiły do Gospodarstwa Rolnego Klaudiusz Matejka oraz restauracji Opolanka.

Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura, która dziś wręczała nagrody cieszy się, że Opolskie ma tak wiele rozpoznawalnych marek. – Chwalimy się produktami, dziękujemy za innowacyjne rozwiązania oraz za miejsca pracy. W naszym regionie mamy firmy, które prezentują światowy poziom – podkreśla.

PW

Opolska Marka 2021 – laureaci z Opola i powiatu opolskiego

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy