Mamy to! Opolski projekt najlepszy!

Unijny projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”  uznany za  najlepszy w Europie w kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”.  Nominowany przez unijnych ekspertów, wygrał w głosowaniu internetowym i  zdobył pierwszą nagrodę w konkursie VET Excellence Awards 2018.

ProjektOpolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”, realizowany przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji  w Opolu przy współpracy Opolskiego  Centrum Rozwoju Gospodarki, Politechniki Opolskiej i miasta Opole zdobył nagrodę w  kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”. Nagrodę odebrał dziś dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji  w Opolu Lesław Tomczak. Gratulujemy i cieszymy się razem z uczestnikami projektu!

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018 Komisja Europejska we współpracy z grupą ekspertów ogłosiła nominacje do nagród VET Excellence Awards 2018  za doskonałe kształcenie i szkolenie zawodowe. Celem nagród jest wyróżnienie najlepszych praktyk w Europie, związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowym.

Przypomnijmy – projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”, który zakończył się w tym roku, to m.in.  spotkania uczniów z przedsiębiorcami, nowoczesne pracownie w szkołach, klasy patronackie, doradztwo zawodowe czy praktyki – a przede wszystkim uczniowie bliżej pracodawców.  Niemal 9 milionów złotych przeznaczono na poprawę przygotowania do zawodu uczniów szkół zawodowych z całego województwa opolskiego.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie https://www.opolskie.pl/2018/06/sukces-projektu-dla-uczniow-szkol-zawodowych/ .  W październiku rozpoczęła się trzecia edycja tego projektu.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy