Muzeum Śląska Opolskiego z nowym projektem

Muzeum Śląska Opolskiego nie zwalnia tempa działania pomimo zmian wymuszonych światową pandemią COVID-19. Placówka właśnie otrzymała pieniądze na nowy projekt w ramach programu „Kultura w sieci” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Chwilowe zmiany organizacyjne nie wpłynęły na działalność Muzeum oraz dynamikę pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych, w tym na dostosowanie się Muzeum Śląska Opolskiego do nowej sytuacji.
Dobrze napisane uzasadnienie wniosku znalazło uznanie komisji grantowej programu „Kultura w sieci” i placówka otrzymała 90 000 zł na realizację projektu pn. „Muzeum Śląska Opolskiego w sieci – między historią a pamięcią”. Partnerami w tym projekcie będą Instytut Śląski oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Oddział Opolski.

Jak mówi Joanna Ojdana, pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego, to przedsięwzięcie zakłada popularyzację w cyfrowej formie bogatej oferty Muzeum. – Część aktywności przenosimy do sieci internetowej. W ramach projektu powstanie nowa strona Muzeum, zwracająca uwagę na wielodziałowość Muzeum Śląska Opolskiego, w tym także Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny – informuje.

Projekt umożliwi wirtualne zwiedzanie Muzeum, ale także organizację warsztatów on-line, webinarów i wydarzeń kulturalnych. – Zależy nam, aby Muzeum Śląska Opolskiego mogło nie tylko informować o swojej działalności poprzez stronę internetową, ale aby ta strona pozwalała na interakcję z użytkownikiem oraz dawała mu możliwość skorzystania z interesujących form prezentacji naszego lokalnego dziedzictwa Śląska Opolskiego – mówi Joanna Ojdana.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy