Nyskie przedszkolaki potrafią ratować

Występy dzieci z powiatu nyskiego, spotkanie z policjantami, pokazy ratownictwa – tak wyglądała nyska gala programu „Przedszkolak ratuje”. Patronat nad tą inicjatywą objął Marszałek Województwa Opolskiego.

Dzieci z powiatu nyskiego bardzo dobrze wiedzą, że nie mogą wsiadać do obcego samochodu czy dać się namówić na spacer z nieznajomym. Potrafią udzielić pierwszej pomocy i znają zasady bezpieczeństwa. Wszystko dzięki akcji „Przedszkolak ratuje”, która trwała przez trzy miesiące. Policjanci wraz ze strażakami i medykami przeszkolili 2000 dzieci z 68 przedszkoli z całego powiatu nyskiego.

– Policjanci dodatkowo wraz z medykami uczyli, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego. Mówiliśmy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie – mówi Magdalena Skrętkowicz, rzecznik prasowa nyskiej policji. W trakcie występów w Nyskim Domu Kultury dzieci zaprezentowały przedstawienia, mówiące o udzielaniu pierwszej pomocy czy prawidłowym wezwaniu pogotowia oraz straży pożarnej. Monika Jurek z Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w UMWO mówi, że gala była świętem świadomych przedszkolaków. – Obserwowałam dzieci na widowni. To była prezentacja umiejętności, ale również walor edukacyjny. Ci, którzy obserwowali swoich kolegów, zapewne dowiedzieli się dodatkowo o tym, jak ratować życie – opowiada Monika Jurek.

Dodajmy, że w program zaangażowali się – obok Komendy Powiatowej Policji w Nysie – Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Powiatowa Straż Pożarna w Nysie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu.

Pw

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy