Z Rożniątowa do Strzelec Opolskich bezpieczniej

Niemal 5,8 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa drogi wojewódzkiej 409  z Rożniątowa do Strzelec Opolskich. To jedna z ostatnich inwestycji unijnych, realizowanych w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020. Prace wykona firma Drog-Bud z Częstochowy.

Jak przypomina dyrektor Zarząd Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk, rozbudowa drogi jest kontynuacją prac przeprowadzonych w latach 2019-2020 r. Wtedy za ponad 13 mln zł przebudowano ulicę Gogolińską w Strzelcach Opolskich. – W ciasnej zabudowie miejskiej przebudowaliśmy 1,5 km drogi, wykonaliśmy 1,5 km ścieżek pieszo-rowerowych i kilometr chodnika. Po przebudowie znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych oraz uległa poprawie komunikacja ze znajdującymi się przy drodze firmami. Dzięki kontynuacji prac uzyskamy nie tylko nową, lepszą drogę ale także poprawimy komunikację pieszych w kierunku ogródków działkowych i cmentarza komunalnego – mówi dyrektor ZDW.

Teraz przebudowa obejmie odcinek o długości 1,2 kilometra. Będzie nowa, wzmocniona nawierzchnia,  ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3 metrów, przebudowane będą chodniki, pobocza i skrzyżowania. Kompleksowej przebudowy doczeka się kanalizacja deszczowa i sanitarna, energetyczna oraz telefoniczna

Wkrótce rozpoczną się prace, które potrwają do kwietnia przyszłego roku.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy