Więcej pieniędzy na sprzęt medyczny

Zarząd województwa podjął dziś decyzję o zmianach w projekcie unijnym „Opolskie przeciw COVID-19”, realizowanym przez samorząd województwa i partnerów, które pozwolą na zakup dodatkowego sprzętu medycznego na potrzeby pacjentów w regionie.

Zgodnie z dzisiejszą decyzją zarządu województwa wartość projektu podwyższono o 3 miliony 630 tysięcy złotych, zaangażowano dodatkowego partnera – Uniwersytecki Szpital Kliniczny, a oszczędności przeznaczono na dodatkowy sprzęt medyczny.

Jak podkreśla wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, zmiany w projekcie i planowane zakupy to m.in.  szansa na pełniejszą diagnostykę pacjentów w regionie, wzmocnienie potencjału ratownictwa medycznego. – Zawsze zależy nam na tym, żeby pieniądze, jakie oszczędzamy podczas realizacji projektów unijnych, spożytkować z korzyścią dla naszych mieszkańców. Tutaj skorzystają ci, którzy pomocy najbardziej potrzebują, czyli osoby chore – dodaje pani wicemarszałek. Na jakie zakupy pozwolą dzisiejsze decyzje zarządu województwa?

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzyma 3 miliony 300 tysięcy złotych na zakup angiografu.
  • Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach będzie mógł kupić aparat do tomografii komputerowej oraz przygotować pomieszczenie do montażu i uruchomienia tomografu komputerowego – otrzyma na to 450 tysięcy złotych.
  • Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego otrzyma ponad 2 miliony 286 tysięcy złotych na zakup 5 ambulansów wraz z zestawem transportowym oraz środków ochrony osobistej.
  • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu otrzyma zaś ponad 656 tysięcy złotych na zakup urządzenia do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych wraz z wyposażeniem oraz testów do badania próbek na obecność SARS-Cov2 na tym aparacie. To pozwoli na przeprowadzenie większej ilości badań, w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wykonywanie zabiegów u chorych zakażonych koronawirusem.

 

Po tym zmianach wartość całego projektu, realizowane przez samorząd województwa i teraz już 14 partnerów, wyniesie ponad 48,5 miliona złotych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy