W Gogolinie przebudują drogę wojewódzką 409

Dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą – firmą Drog-Bud z Częstochowy – na modernizację DW 409 w Gogolinie. Inwestycja za 2 miliony złotych będzie sfinansowana z budżetu województwa.

Drog-Bud w ciągu dwóch najbliższych miesięcy ma wykonać około półtora kilometra nowej nawierzchni wraz z jej wzmocnieniem – to odcinek drogi wojewódzkiej od Hali Sportowej im. Blautów do skrzyżowania z ulicą Szkolną. Będzie wymieniona nawierzchnia trzech zatok autobusowych, nowy chodnik z kostki betonowej na części tego odcinka i wymiana nawierzchni chodników oraz krawężników w miejscu zniszczeń, zostanie też odtworzone oznakowanie poziome i pionowe.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza podkreśla, że ta inwestycja to efekt spotkań z władzami Gogolina, ale przede wszystkim pilna potrzeba naprawy zniszczonej drogi. – Dzięki decyzji Sejmiku Województwa Opolskiego o zwiększeniu tegorocznego budżetu Zarządu Dróg Wojewódzkich, możemy to zrobić jeszcze w tym roku – mówi.  Prace będą kosztować około 2 milionów złotych.

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala mówi zaś, że gmina już się szykuje do drugiego etapu prac na tej drodze, z budową bezpiecznej ścieżki rowerowej. – Już teraz deklarujemy wsparcie przyszłych prac na tej drodze z budżetu gminy. Bo to jest ta droga, która będzie prowadzić do przyszłego wiaduktu – dodaje burmistrz.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy