Kolejne inwestycje w Klinicznym Centrum Ginekologii

Nowy pasteryzator w Banku Mleka Kobiecego oraz rezerwowe źródło zaopatrzenia w wodę wraz ze stacją uzdatniania wody to pierwsze z inwestycji zrealizowanych przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w ramach dofinansowania uzyskanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Szpital otrzymał to dofinansowanie na unowocześnienie infrastruktury oraz realizację przedsięwzięć  poprawiających  bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.  Łączna wartość inwestycji zaplanowanych do realizacji w tym roku wynosi 8,5 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dofinansowanie z ww. funduszu, które na potrzeby Klinicznego Centrum pozyskał Samorząd Województwa Opolskiego.

– 7 mln zł to bardzo duża kwota, za którą zrealizujemy szereg istotnych inwestycji w naszej placówce. Na razie powstało rezerwowe źródło zaopatrzenia w wodę wraz ze stacją uzdatniania wody, składające się z czterech zbiorników o łącznej pojemności 18 m3 wody, pozwalających nam na zapewnienie w sytuacjach kryzysowych co najmniej 12 – godzinnego zapasu wody na potrzeby Klinicznego Centrum.  Kupiliśmy także nowoczesny, zautomatyzowany pasteryzator do Banku Mleka Kobiecego, umożliwiający jednoczesną pasteryzację trzykrotnie większej ilości mleka kobiecego niż dotychczas – powiedziała Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. – Przed nami jeszcze gruntowna przebudowa sali porodowej, przebudowa pomieszczeń oraz zakup nowego sprzętu do Centralnej Sterylizatorni, modernizacja  i wyposażenie pracowni RTG oraz modernizacja  szatni personelu medycznego. Wszystkie inwestycje planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Mimo licznych inwestycji oraz remontów, chciałabym zapewnić o ciągłości udzielanych świadczeń. Realizacja tak wielu przedsięwzięć może się wiązać z pewnymi niedogodnościami podczas hospitalizacji. Liczę jednak na wyrozumiałość naszych pacjentek, gdyż po zakończeniu wszystkich prac pobyt oraz leczenie w naszym szpitalu z pewnością będą jeszcze bardziej komfortowe – dodała pani dyrektor.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim  około 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.

IN-S

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy