Gratulacje dla sportowców

133 medalistów ogólnopolskich olimpiad młodzieży i mistrzostw Polski otrzymało dziś gratulacje i upominki od władz województwa. Marszałek uhonorował także dziesięć  najlepszych sekcji w systemie sportu młodzieżowego w województwie opolskim.

Podczas uroczystej gali w urzędzie marszałkowskim 133 medalistów i ich trenerów otrzymało podziękowania, nagrody i listy  gratulacyjne. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. badmintoniści, gimnastycy, judocy, kajakarze, karatecy, lekkoatleci, ciężarowcy, pływacy, łucznicy, łyżwiarze, zapaśnicy (lista wszystkich wyróżnionych w załączeniu).

Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, który gratulował młodym sportowcom, dziękował im za medale i wytrwałość w treningach, dzięki której osiągają tak wspaniałe sukcesy. – Liczba zdobytych przez was w ubiegłym roku sukcesów świadczy o tym, że Opolszczyzna sportem stoi. Cieszę się, że pieniądze, jakie przeznaczamy z budżetu województwa na sport, są wydawane z tak dobrymi efektami – mówił.

Wicemarszałek, który w tej kadencji opiekuje się sportem, informował o tym, co nowego będzie się działo w tej dziedzinie w przyszłym roku. – Zaczynamy pracę nad strategią rozwoju sportu w regionie, której dotąd nie było i która wyznaczy nam kierunki dalszego działania. Stworzymy też program rozwoju bazy sportowej, którego dziś w regionie nie ma po tym, jak te kompetencje zostały zabrane samorządowi województwa. Chcemy też uruchomić fundusz pożyczkowy, który pomoże związkom i organizacjom sportowym w aplikowaniu o środki z innych źródeł – informował.

Wicemarszałek w towarzystwie członka zarządu Stanisława Rakoczego (w poprzedniej kadencji odpowiedzialnego za sport) i przewodniczącego sejmikowej komisji nauki, edukacji, kultury i sportu Janusza Trzepizura wręczył wyróżnienia nagrodzony sportowcom.

Marszałek Andrzej Buła nagrodził także za działalność na rzecz sportu  trenera Ryszarda Szewczyka  z okazji jego jubileuszu oraz znakomitych sukcesów sportowych w pracy trenerskiej oraz Lucjusza Bilika   za szczególną aktywność na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie.

Galę wręczenia nagród uświetniły pokazy sportowe zawodników z Taekwondo ITF.

W spotkaniu, zgodnie z coroczną tradycją, wzięli także  udział przedstawiciele dziesięciu najlepszych klubów w województwie opolskim, biorących udział w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.  Najlepsze sekcje, które zdobywają minimum 10 punktów w systemie, otrzymują gratyfikacje finansowe w równej wysokości za każdy uzyskany punkt. System gratyfikacji pozwala na wspieranie szkolenia w sekcjach, które wykazują się najwyższa efektywnością oraz dają gwarancję racjonalnego wydawania środków. To skuteczna metoda wspierania sekcji, duży bodziec do intensywnej pracy.

System sportu młodzieżowego zapewnia młodzieży uzdolnionej sportowo optymalne warunki do szkolenia i podnoszenia poziomu sportowego. Założenia organizacyjne i finansowe tego systemu  są opracowywane corocznie przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu i zatwierdzane do realizacji przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Najlepsze sekcje systemie sportu młodzieżowego w regionie to:

  1. Opolski Klub Taekwondo
  2. KU AZS Politechniki Opolskiej  – short track
  3. Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne
  4. KS ,,Obuwnik” Prudnik – łucznictwo
  5. KU AZS Politechniki Opolskiej – lekkoatletyka
  6. LKS ,,Sparta” Głubczyce – taekwondo ITF
  7. LKS Orzeł Namysłów – zapasy
  8. LKS,, Zarzewie” Prudnik – karate WKF
  9. KS,, Budowlani” Opole – podnoszenie ciężarów
  10. GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki – akrobatyka-trampolina

VR

Wyróżnieni sportowcy i ich trenerzy

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy