Wybierz szkolenie dla siebie – ruszyło głosowanie w EBO

15 września rozpoczęło się głosowanie mieszkańców w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Wystarczy wejść na stronę ebo.opolskie.pl, zarejestrować się i oddać swój głos.

– Wcześniej organizacje pozarządowe przygotowały projekty szkoleń dla mieszkańców regionu, potem komisja je weryfikowała. Teraz czas na mieszkańców, którzy wybiorą najlepsze propozycje szkoleń, spośród tych zaproponowanych przez organizacje – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Pierwsze edycja Europejskiego Budżetu Obywatelskiego stawia głównie na szkolenia, które zakończą się certyfikatem zdobycia określonych kwalifikacji. Dodajmy, że to unikatowy w skali Europy pomysł, polegający na zaangażowaniu organizacji pozarządowych województwa opolskiego w przygotowanie oczekiwanych przez mieszkańców regionu szkoleń. – Bardzo nam zależy na zwiększeniu kwalifikacji naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Chcemy, żeby z tych 12 propozycji, na które można głosować,  skorzystało 2500 osób – dodaje marszałek. Nad propozycjami można głosować od 15 września do 27 września. Wystarczy wejść na stronę ebo.opolskie.pl i wypełnić odpowiednie rubryki. – Głosowanie jest elementem punktacji, której częścią jest także ocena komisji. Po tym głosowaniu będziemy wiedzieli, które organizacje uzyskały minimum, które pozwala na sfinansowanie szkoleń – informuje Andrzej Buła.

Tobiasz Gajda członek zespołu EBO, tłumaczy, że panel do głosowania jest bardzo intuicyjny. – Nie gromadzimy numerów PESEL, weryfikacji służy jedynie data urodzenia. Każdy na swój telefon otrzyma kod weryfikacyjny. Z jednego numeru mogą zagłosować maksymalnie trzy osoby – dodaje Tobiasz Gajda.

Dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO Barbara Kamińska zaznacza, że wcześniej komisja zweryfikowała złożone przez organizacje pozarządowe propozycje szkoleń. – Zależało nam, aby te szkolenia były wartościowe. Dziś jesteśmy na ostatnim etapie  prac. Bardzo wiele propozycji to kursy pierwszej pomocy z elementami ratownictwa. Wśród propozycji są też np. szkolenia, pozwalające uzyskać uprawnienia związane z operowania dronem – mówi Barbara Kamińska.

Przypomnijmy, że pula pieniędzy w pierwszej edycji EBO wynosi 3 miliony złotych. Wyniki poznamy już w październiku, a pierwsze kursy rozpoczną się jeszcze w tym roku, tak aby na początku przyszłego roku móc ogłosić drugą edycję.

Organizacje zaproponowały kursy obejmujące od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Jeden z projektów dotyczy szkoleń dla fizjoterapeutów, jest również kurs związany z nauką języka migowego. Ogólna wartość ofert wyniosła 2 miliony 750 tysięcy złotych. Wszystkie 12 ofert do zobaczenia w prezentacji poniżej.

Gdzie szukać pomocy?

  • na profilu Facebook’owym @ebo.opolskie.pl,
  • w zakładce ‘Pomoc’ w panelu głosowania,
  • na stronie ebo.opolskie.pl,
  • uruchomiliśmy infolinię i nasi konsultanci udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania: Infolinia: 77 44 67 845, ebo@opolskie.pl.

Prezentacja – glosowanie EBO

 

Wybierz szkolenie dla siebie - ruszyło głosowanie w EBO

Do zakończenia I edycji konkursu EBO pozostało:

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy