Opolski szpital ginekologiczny zmienia się dla mam i dzieci

Mamy z noworodkami wracają na III piętro Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. Czekają tam na nich komfortowe, odświeżone sale i indywidualne łazienki.

Dwuosobowe sale, a przy każdym z dwóch sąsiadujących ze sobą pokoi sanitariaty tylko dla pacjentek z tych pomieszczeń (przed remontem znajdowały się w części wspólnej), to standard wyremontowanej części oddziału na III piętrze szpitala. Remont pomieszczeń, który trwał kilka ostatnich miesięcy, został dofinasowany z pieniędzy unijnych. Miał na celu wyrównanie standardu hospitalizacji w obu budynkach szpitala (A i B)

Aktualny standard pomieszczeń zachwala wicemarszałek województwa Zuzanna Donath – Kasiura. – Od dzisiaj mamy, które przebywają w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii będą mieszkały w naprawdę komfortowych warunkach. Dzięki projektowi unijnemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego udało się wyremontować pokoje, w których przebywają pacjentki. Powstały moduły, w których pokoje dwuosobowe są połączone łazienkami, co jest bardzo ważne dla mam w pierwszych chwilach po urodzeniu dziecka. Przypomnę, że w naszym szpitalu przychodzi na świat rokrocznie około 3 tysiące dzieci. Cieszę się, że jako samorząd możemy dbać nie tylko o doskonałą opiekę medyczną, ale również dzięki środkom europejskim podnosić komfort pobytu pacjentek – przyznała.

Małgorzata Sobel, dyrektor KCGPiN wyjaśnia, że to kolejny etap modernizacji szpitala, który stara się wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów. – Bardzo się cieszę, że ich pobyt w naszym szpitalu będzie się odbywać w tak komfortowych warunkach. Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji prowadzonych prac część oddziału znajdująca się w budynku A została gruntownie odnowiona. W odremontowanym odcinku szpitala znajduje się 31 łóżek dla pacjentek, w tym 6 pooperacyjnych. Do końca roku kalendarzowego będą realizowane dalsze prace remontowe mające na celu zapewnienie takiego samego standardu na pozostałych piętrach szpitala. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że ciągłość udzielanych świadczeń w dalszym ciągu zostanie zachowana – potwierdza.

Projekt  o wartości prawie 2,5 mln zł jest wspófinansowany przez z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Poza remontem wszystkich trzech pięter szpitala w budynku A, uwzględniających m.in. przebudowę pomieszczeń higieniczno – sanitarnych oraz odnowienie oddziałów, zaplanowano także zakup aparatu do znieczulenia, aparatu do diatermii oraz 3 łóżek porodowych przeznaczonych na doposażenie Sali Porodowej. Ponadto w budynku szpitala zostaną wymienione: piony wodne i kanalizacyjne, instalacja gazów medycznych, wykonane nowe zabezpieczenia ścian, naroży i poręczy na III piętrze szpitala.

Placówka jako jedyna w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim  ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.

INS-KCGPiN/kk

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy