Jak co roku gramy dla WOŚP

Jak co roku, zarząd województwa i przewodniczący sejmiku zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem wśród fantów, przekazanych na licytacje, znalazły się m.in. regionalne gadżety, tradycyjne przysmaki oraz… popołudnie na polu golfowym.

Fanty od członków zarządu i przewodniczącego sejmiku właśnie trafiły do opolskiego sztabu WOŚP. Marszałek Andrzej Buła tym razem zaprasza do licytowania możliwości spędzenia razem z nim wspólnego popołudnia połączonego z obiadem – w Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim. Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura wspiera natomiast arteterapię pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Św. Jadwigi w Opolu. Na licytację podarowała dwa interesujące obrazy (grafiki) autorstwa pacjenta tego szpitala, wykonane podczas terapii zajęciowej. Natomiast wicemarszałek Zbigniew Kubalańca przekazał na licytację dwa opolskie zestawy – sportowy i tradycyjny. Opolski zestaw sportowy to torba i plecak z piłkami (nożna, siatkówka, koszykówka), zaś kosz rozmaitości z opolskim wzorem zawiera 2 filiżanki, cukiernicę, mlecznik i fartuszek (wszystko z opolskim wzorem) oraz miód, dżem, nalewkę kresową, opolskie wino i pierniki. Kosz regionalny pełen przysmaków i publikacji kulinarnych z naszego regionu podarował również członek zarządu województwa Antoni Konopka. Znalazły się w nim zarówno alkohole, jak i miody, jest filiżanka z opolskim wzorem i książki pełne opolskich smaków. Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, który zazwyczaj przygotowuje ciekawe gadżety związane z koleją lub budową dróg, tym razem podarował kolekcjonerską serię znaczków pocztowych wydaną przez Pocztę Polską z okazji Europejskiego Roku Kolei, który  w 2021 został ogłoszony przez Parament Europejski i Radę UE.

Wyjątkowy obraz, połączenie grafiki z farbami akwarelowymi, przedstawiający salę obrad sejmiku im. Orła Białego autorstwa Karoliny Procajło, znanej opolskiej graficzki i rysowniczki to dar przewodniczącego sejmiku województwa Rafała Bartka.

Przypomnijmy, że tegoroczny WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej, czyli w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Licytujcie gadżety przygotowane przez zarząd województwa i przewodniczącego sejmiku! Licytacje trwają do 14 lutego!

https://allegro.pl/oferta/voucher-na-popoludnie-z-marszalkiem-andrzejem-bula-11687992806

https://allegro.pl/oferta/obraz-karoliny-procajlo-11691054510

https://allegro.pl/oferta/dwie-grafiki-wykonane-podczas-terapii-zajeciowej-11688004147

https://allegro.pl/oferta/kosz-rozmaitosci-z-opolskim-wzorem-11690920168

https://allegro.pl/oferta/opolski-zestaw-sportowy-11690873441

https://allegro.pl/oferta/kolekcjonerskie-znaczki-pocztowe-kolejowe-11690950983

https://allegro.pl/oferta/kosz-regionalny-od-zarzadu-wojewodztwa-11690993461

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy