Zapraszamy na wakacje po opolsku

Wakacje w pełni. Jedni wybierają się na wypoczynek, inni są w jego trakcie, a jeszcze inni go planują. Dlatego zapraszamy wszystkich do oglądania krótkich filmików, zachęcających do spędzania wolnego czasu w pięknych miejscach regionu lub… w kuchni.

„Opolskie na wakacje” to cykl,  w którym w każdy weekend wakacji zapraszamy w inne miejsce naszego województwa. Można oglądać już zaproszenie w Góry Opawskie i do Brzegu, a przed nami jeszcze kilka niespodzianek.  W rolę przewodnika w filmach wcielił się marszałek Andrzej Buła, który – pokazując m.in. unijne inwestycje – zachęca do odwiedzania Opolszczyzny. Okazuje się, że ten pomysł spodobał się internautom, o czym świadczą ich reakcje i komentarze na dotychczas opublikowane filmy. Są także tacy, którzy korzystają z naszych propozycji i już po swoich podróżach dzielą się fotografiami z tych wyjazdów.

Jak mówi marszałek, odpoczywać można także… w kuchni, przyrządzając zdrowe dania. Dlatego namawia Opolan również do wspólnego, rodzinnego gotowania w drugim cyklu filmików „Opolskie smakuje”. – Uwielbiam gotować, a najlepszym czasem na te nieliczne chwile przebywania w kuchni są oczywiście wakacje. Dlatego, obok wspólnego zwiedzania Opolszczyzny, proponuję także podróż po ciekawych smakach. Wraz z zaprzyjaźnionym  kucharzem Jackiem zachęcam do wspólnego gotowania – mówi. Ten pomysł także znalazł uznanie wśród odbiorców – pojawiło się już kilka zaproszeń do wspólnego przygotowywania potraw regionalnych w ciekawych miejscach województwa, a zatem być może jest szansa na kontynuację cyklu po wakacjach.

Warto podkreślić, że wszystkie filmy zostały przygotowane – od koncepcji, po nagrania i montaż – przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Zapraszamy do ich oglądania na oficjalnym kanale youtube „Województwo opolskie” https://www.youtube.com/channel/UCqNBVeXGe_RQI2Wa7HPMZXw/playlists  i na profilu „Województwo opolskie” na facebooku – https://www.facebook.com/opolskie/

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy