Aktywna młodzież w działaniu

Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego skończyło właśnie drugą kadencję, a jednocześnie wybrani zostali  nowi przedstawiciele tego gremium na kolejny czas.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreśla, że na młodzież, która zasiądzie w Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego nadchodzącej kadencji, będzie czekało między innymi opiniowanie strategii województwa. – W naszym województwie traktujemy młodzież bardzo serio. Podejście młodych ludzi jest ważne w każdej dziecinie życia, od szkoły poprzez środowisko gospodarcze czy pierwszych kontaktów z samorządem. Młodzi  za chwilę wejdą w dorosłe życie, powinniśmy im pokazać, jak ono może wyglądać, a jednocześnie zapraszamy ich to tworzenia przyszłości województwa opolskiego – dodaje marszałek. Członkowie Forum więc będą się m.in. zapoznawali z tworzonymi właśnie dokumentami związanymi z rozwojem województwa.

Forum w nowej kadencji tworzą 24 osoby w wieku od 15 do 23 lat. Dotychczasowy przewodniczący Forum, Maksymilian Polis, cieszy się z prac, jakie były prowadzone w trakcie drugiej kadencji.

– Kończymy i jednocześnie zaczynamy trzecią kadencję. Najważniejszy efekt naszych prac to strategia dla młodych i założenia do strategii województwa opolskiego. Nadal będziemy zastanawiali się nad depopulacją. Przygotujemy atrakcyjną ofertę dla młodych. Nadal będziemy promować nasze uczelnie oraz rozwijać współpracę z przedsiębiorcami. Nauczymy jak założyć firmę. Trzecia kadencja postawi akcent na ekologię. Będziemy prowadzić strategię informacyjną z ograniczeniem a nawet wykluczeniem freonu z urządzeń – tłumaczy Maksymilian Polis.

Alicja Korczewska ma już pomysł na swoją działalność w radzie. – Do młodzieży świat należy. Od młodych lat powinniśmy działać dla swoich regionów. Młodzież zna świat z zupełnie innej perspektywy niż dorośli – zaznacza. Natomiast Tamara Bak w swojej działalności chce postawić na zwiększenie dostępności młodzieży do psychiatrii. – Podniosę temat zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Każdy z nas zna osobę, która ma jakieś problemy. Należy poprawić zdrowie psychiczne młodych. Chciałabym, aby w każdej szkole zostały przeprowadzone warsztaty przez specjalistów. W lutym obchodzimy dzień walki z depresją. To jest dobry moment na przygotowanie i zorganizowanie konferencji naukowej – mówi Tamara, ktora również członkinią  Ogólnopolskiej Federacji Młodych oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy