Niewielki, ale ważny remont drogi 429

To kolejny zakończony remont, który ułatwi życie kierowcom i mieszkańcom. Tym razem zakończono prace na krótkim, ale ważnym odcinku drogi 429 w Komprachcicach.

– Ten wyremontowany  fragment jest krótki, ale za to bardzo ważny. Ze względu na bliskość obiektów wojskowych to jest droga uczęszczana niezwykle często przez ciężkie pojazdy wojskowe – podkreśla wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka. Na niemal półkilometrowym odcinku drogi wymieniona została  nawierzchnia na całej szerokości drogi, uregulowano studzienki i kratki ściekowe.  Remont wykonała firma LARIX, a prace kosztowały około 221 tysięcy złotych. Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza mówi, że ten wyremontowany odcinek był w bardzo złym stanie. – Było bardzo nierówno, a  dziś mamy równiutką jak stół nawierzchnię. To rzeczywiście niezbyt długi odcinek drogi, ale warto i takie pokazywać i głośno o  nich mówić – podkreśla. – Po pierwsze dlatego, że ten remont był bardzo szybko zrobiony, to było raptem 10 dni roboty. A warto to pokazywać także i dlatego, bo mieszkańcy nie zawsze to zauważają. A my chcemy podkreślić, że takie drobne rzeczy poprawiają codzienność mieszkańców województwa – dodaje.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Bartłomiej Horaczuk przypomina, że gmina Komprachcice jest jedną z tych gmin, gdzie współpraca z samorządem lokalnym układa się bardzo dobrze. Samorząd uczestniczy finansowo w inwestycjach drogowych – miał swój udział m. in. w finansowaniu dokumentacji remontu drogi w Żerkowicach.

Wójt Pietruszka dodaje także, że niedawno zakończyła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 3,5 km wzdłuż drogi nr 429, w ramach projektu Aglomeracji Opolskiej, za około 6 milionów złotych. – Za miesiąc rozpoczyna się budowa kolejnego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku  Polska Nowa Wieś – Wawelno, o długości też około 3,5 kilometra, za 7 milionów złotych. Te obydwie ścieżki to koszt 13 milionów złotych, większość to pieniądze unijne, ale 13% stanowi wkład własny naszej gminy. Więc widać, że staramy się w tym uczestniczyć – dodaje wójt.

Poseł Tomasz Kostuś, który jeszcze jako samorządowiec odpowiedzialny za inwestycje drogowe rozpoczynał przebudowę drogi w Żerkowicach mówi, że droga 429 to nie jest jakaś spektakularna dla regionu droga – Ale komunikuje mieszkańców powiatu opolskiego z drogą krajową nr 45 i przez nią z autostradą A4 – mówi. – A ten remont w istotny sposób poprawia bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy