Kolejne przebudowy dróg w oleskim

Umowa na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej 494 podpisana, przebudowa drogi 487 w Uszycach wkrótce. Drogi wojewódzkie w powiecie oleskim są systematycznie przebudowywane – od 2014 roku to już 24 kilometry. Teraz rozpoczynają się kolejne prace.

W środę 24 czerwca w Oleśnie Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę na przebudowę odcinka drogi nr 494 w Oleśnie. – Przebudowa ulicy Konopnickiej i Kościuszki to kontynuacja przebudowy prowadzonej przez nas w 2018 roku  na odcinku skrzyżowanie –  Świercze – mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor ZDW w Opolu. – Tym razem będzie to przebudowa niedużego, ale ważnego odcinka drogi w samym mieście. Na całej szerokości jezdni będzie niwa nawierzchnia, wymienione zostaną obrzeża i krawężniki, wyremontowana będzie kanalizacja deszczowa, będzie nowe oznakowanie poziome – wymienia dyrektor. Inwestycja, którą przeprowadzi oleski Remost, ma się zakończyć do końca września tego roku.

Marszałek Andrzej Buła, który uczestniczył w podpisaniu umowy podkreśla, że to jedna z wielu systematycznie prowadzonych w powiecie inwestycji na drogach wojewódzkich. – Od 2014 roku łącznie przebudowaliśmy tutaj 24 kilometry dróg na kwotę około 140 milionów złotych. To m.in. przebudowy kolejnych odcinków na drogach nr 487 i 494, a także na drodze 901, łącznie z kończoną właśnie obwodnicą Dobrodzienia-  mówi.

Warto wspomnieć, że Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił kolejny przetarg  – tym razem przebudowany ma być kilometrowy odcinek drogi nr 487 w miejscowości Uszyce. Otwarcie ofert zaplanowano na 6 lipca. Ten odcinek stanowi kolejny przebudowywany fragment ważnego ciągu drogowego w północno-wschodniej części województwa łączącego Byczynę – Gorzów Śląski i Olesno o długości 38 km. To równoległa droga alternatywa dla drogi krajowej nr 45.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy