Gratka dla miłośników sztuki użytkowej wesprze konto WOŚP

Niezwykle unikatowy przedmiot trafi do zwycięzcy tegorocznej licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wspólnej inicjatywie znanego artysty, producenta obuwia i fotografa powstały jedyne w swoim rodzaju buty.  

Nie jest to zwykle obuwie. To prawdziwe dzieło sztuki będące częścią artystycznej kolekcji Ikony 21 Janusza Gilewicza, pochodzącego z Opola artysty, zamieszkałego w USA.

Artysta wraz z Justyną Pawlisz, właścicielką firmy Steel z Krapkowic, wicemarszałkiem województwa Zbigniewem Kubalańcą oraz fotografem Mariuszem Przygodą postanowił wspomóc WOŚP, przekazując parę butów na aukcje pomocy dzieciom. – To artysta o światowym formacie, który miał niedawno swoją wystawę w Filharmonii  Opolskiej. Znany jest przede wszystkim z malowania kurtek dla światowych gwiazd. Ponieważ Janusz Gilewicz związany jest z Opolem, postawił razem z firmą STEEL, aby jego talent wykorzystać przy zdobieniu butów i dołożyć tym samym swoją cegiełkę na konto WOŚP – wyjaśnił Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa. Warto przypomnieć, że opolski artysta tworzył dla takich sław muzyki jak David Bowie, Iggy Pop, Eric Clapton czy Joe Cocker.

 

Wielką radość z uczestnictwa w inicjatywnie odczuwa również Justyna Pawlisz, fundator obuwia. – Jest to unikatowa para, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Cieszymy się, że możemy połączyć sztukę z modą użytkową i wesprzeć tak ważny cel. Nasi odbiorcy często wyróżniają się mocnym stylem i mamy nadzieję, że ta konkretna para butów wpadnie w gusta licytujących – mówiła.

Patryk Śróda z opolskiego sztabu WOŚP przyznaje, że na aukcje trafiają bardzo unikatowe i charakterystyczne przedmioty. – Mamy już w opolskim sztabie 169 licytacji, wiemy, ze dojdą kolejne. Dziękuję z całego serca za ten wspaniałe buty, które powstały dzięki talentowi artysty – przyznał.

– Zaczęło się to na wernisażu Janusza Gilewicza, gdy zobaczyłem jego malowane skórzane kurtki. Zainspirowało mnie to i od tego czasu je fotografuję. Od dwóch lat współpracuję również z firmą Steel robiąc zdjęcia ich produktów. Stąd zrodził się pomysł, aby Janusz namalował coś na butach. Spotkało się to z jego entuzjazmem. Takie obuwie to także spora przestrzeń artystyczna do wykorzystania – mówił Mariusz Przygoda, fotograf i pomysłodawca akcji, który dla zwycięzcy aukcji wykona również indywidualną sesję zdjęciową.

Wyjątkowe buty można wylicytować tutaj.

 

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy