Filharmonia Opolska zaprasza na muzyczne doznania

Bardzo atrakcyjną i różnorodną ofertę muzyczną przygotowała na nowy, jubileuszowy 70. Sezon Artystyczny Filharmonia Opolska. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy koncert już 1 października, symbolicznie nawiązuje do obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia Muzyki.

W środę 29 września odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca nowy sezon artystyczny. Do skorzystania z bogatej oferty muzycznej zachęcali dyrektor FO Przemysław Neumann wraz z pracownikami, jak również marszałek Andrzej Buła oraz wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. Udział w spotkaniu wziął także kanadyjski pianista Charles Richard-Hamelin (laureat II nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015).

Zaplanowano 72 koncerty symfoniczne, kameralne, klubowe, impresaryjne i rodzinne, w tym 19 koncertów jubileuszowych, 10 w ramach cyklu Strefa Gwiazd, w tym estradowe wykonanie opery Straszny dwór i operetki Zemsta nietoperza.

W najbliższym sezonie 2021/2022 Opolska Orkiestra Symfoniczna wystąpi pod batutą sław światowej dyrygentury. Publiczności zaprezentują się Kristjan Järv, prof. Antoni Wit, Bar Avni, Tadeusz Kozłowski oraz Michał Klauza. Wystąpią również soliści nagrodzeni na międzynarodowych konkursach, wybitni wirtuozi m.in. Charles Richard-Hamelin (fortepian, Baiba Skride (skrzypce), Anastasia Kobekina (wiolonczela), Mariam Batsashvili (fortepian).

Wspaniałe głosy operowe zawładną sceną opolskiej filharmonii już w grudniu. Widzowie obejrzą i wysłuchają „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. Wspaniałe polskie głosy operowe, Chór Opery Śląskiej i Orkiestrę Filharmonii Opolskiej poprowadzi Tadeusz Kozłowski – wieloletni dyrektor najważniejszych scen operowych w kraju. Muzycznie wejdziemy również w nowy rok, kiedy to filharmonia zaprasza na Gale Noworoczne, a następnie na Walentynkowe Koncerty Muzyki Filmowej.

Z najpiękniejszymi dźwiękami od najmłodszych lat będą się zaznajamiać również dzieci. Dla nich zostało przygotowanych wiele atrakcji muzycznych. Filharmonia Opolska proponuje dwa niezwykle lubiane i wyczekiwane cykle: Power of Melody i Koncerty Rodzinne. W tym sezonie poszerza także propozycje edukacyjne o cykl zajęć „Współczesna dla dzieci”, który łączy muzykę współczesną, teatr, obraz, ruch i słowo. W ofercie pozostają lekcje edukacyjne i audycje muzyczne. Będą także spotkania pn. „Poczuj rytm”, czyli zajęcia świadomego słuchania z elementami logorytmiki.

Koncerty klubowe w cyklu „muzyka świata” przeniosą nas muzycznie w klimaty bałkańskie, francuskie, chilijskie, żydowskie (folk w nowoczesnym wydaniu) czy flamenco.

Zakończenie sezonu zaplanowane jest na 26 czerwca 2020 roku. Data ta nawiązuje do pierwszego koncertu w wykonaniu Opolskiej Orkiestry Symfonicznej, który odbył się 27 czerwca 1952 roku.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy