Wyścig dookoła południowej Burgundii

W dniach od 16  do 18 lipca roku reprezentacja kolarzy województwa opolskiego wzięła udział w wyścigu „Ronde Sud Bourgogne – U19” – dookoła południowej Burgundii we Francji. W tym roku, niestety, zabrakło naszych zawodników na podium, ale celem wyjazdu nie były tylko medale.

Młodzi kolarze z naszego regionu mieli okazję do zdobycia nowych doświadczeń, poznania innych sportowców z regionów partnerskich, jak i zaprezentowania się przed szeroką francuską publicznością. Reprezentacja z Polski obok drużyn z Nadrenii-Palatynatu oraz Szwajcarii była jedną z trzech ekip zagranicznych i została niezwykle ciepło przyjęta przez kibiców oraz organizatorów. Specjalnie dla naszych zawodników zorganizowano przyjęcie powitalne na rynku Montceau-les-Mines,  a na koniec wydarzenia sportowego wręczono wszystkim zagranicznym kolarzom upominki i jeszcze raz podziękowano, że uświetnili swą obecnością jeden z największych wyścigów kolarskich organizowanych w naszym francuskim regionie partnerskim Burgundii – Franche-Comte.

Województwo opolskie reprezentowali Łukasz Ciecior i Lukas Giza (LKZ „Ziemia Opolska” Opole), Adrian Orian-Szpak (LKS „Rospondek” Żyrowa), Emanuel Drebschok i Bartosz Wojdyła (LMGKK „Ziemia Brzeska” Brzeg) oraz Tomasz Szulski (UKS „Stobrawa” Kluczbork). Młodym kolarzom towarzyszyli Edward Gułaj, Marian Staniszewski oraz Czesław Rajch z Opolskiego Związku Kolarskiego. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy, że godnie zaprezentowali nasze województwo i dzielnie walczyli, dając z siebie wszystko podczas niezwykle trudnego wyścigu.

Zawody składały się z czterech etapów. W każdym mieście, w którym znajdowała się meta wyścigu, Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji  przygotowało stoisko promocyjne. Mieszkańcy Montceau-les-Mines, Sanwignes-les-Mines oraz Vaudebarrier mieli okazję zapoznania się z szeroką ofertą turystyczną naszego regionu. Oprócz wielu broszur informacyjnych o regionie opolskim przygotowano również wiele innych atrakcji i upominków dla najmłodszych kibiców.

Pobyt opolskiej drużyny w Burgundii i udział w wyścigu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu oraz organizacyjnemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Związku Partnerskiego Nadrenia-Palatynat/ Porozumienie Czterostronne (Partnerschaftsverband Rheinland-Pfalz/4er-Netzwerk e.V.), Krajowego Związku Sportu Nadrenii-Palatynatu (Landessportbund Rheinland-Pfal), Europejskiemu Stowarzyszeniu Sportowemu Burgundia Franche-Comté (Association Européenne des Sports Bougogne Franche-Comté), Niemiecko-Francuskiej Współpracy Młodzieży (Deutsch-französisches Jugendwerk) oraz Niemiecko-Francuskiemu Funduszowi Obywatelskiemu (Deutsch-Französischer Bürgerfonds). Szczególne podziękowania za opiekę na miejscu kierujemy do Krystyny Dudy, reprezentującej organizację polonijną oraz związek partnerstw zagranicznych w Montceau les Mines.

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy