Atrakcyjna oferta dla czytelników i melomanów

“Zaczytane Opolskie” i Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego to kulturalna oferta samorządu województwa na najbliższy czas.

Akcja „Zaczytane Opolskie”, popularyzująca polską literaturę poprzez organizację w bibliotekach publicznych regionu spotkań z pisarzami i ludźmi kultury, odbędzie się już  raz piąty. Pomysłodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który w całości finansuje to przedsięwzięcie. Koordynatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, a partnerami biblioteki publiczne w regionie. Kiedy, gdzie i z kim będą się mogli spotkać czytelnicy? O tym przeczytasz w załącznikach:


XXXVII Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego rozpocznie się już 15 maja. Samorząd województwa, którzy dofinansował tegoroczną imprezę kwotą 70 tysięcy złotych, będzie współorganizatorem tego wydarzenia. W tym roku festiwal wychodzi z murów zamkowych na zewnątrz i potrwa do 22 maja, a w koncertach wezmą udział – oprócz uznanych i znanych artystów – uczniowie szkół muzycznych z całego regionu. Program festiwalu można znaleźć tutaj .

Warto skorzystać z tych kulturalnych propozycji!

 

Nasze serwisy