Opolskie to zdrowy samorząd!

Już po raz drugi województwo opolskie zostało laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd”. Nagrody wręczono w Katowicach, podczas gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

 

Opolskie otrzymało nagrodę w kategorii „Zdrowe województwo”, a docenione zostały działania, poprawiające w regionie opiekę nad matką i dzieckiem. Program poprawy opieki nad matką i dzieckiem to jeden z projektów w ramach programu „Opolskie dla rodziny”. Może z niego skorzystać niemal 40 tysięcy osób – zarówno kobiet w okresie okołoporodowym, jak i maluchów do 2 roku życia.

Nagrodę w imieniu samorządu województwa odebrał podczas katowickiego kongresu wicemarszałek Roman Kolek.

– Sam konkurs jest dobrą inicjatywą, bo aktywizuje samorządy do działania i dzielenia się dobrymi praktykami – mówi wicemarszałek.  – A my jesteśmy województwem, które w ramach funduszy unijnych najwięcej pieniędzy przeznacza na działania zdrowotne – dodaje,

 

Konkurs „Zdrowy Samorząd”, organizowany był już po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. W tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń z gmin, powiatów i województw. W sumie oceniano  aż 179 programów z 82 samorządów!

Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów, a laureatów wyłoniła Rada Konsultacyjna konkursu.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy